خبر فوری

بشار اسد: آمریکایی‌ها وابستگان خود را خواهند فروخت

 نظرها
بشار اسد: آمریکایی ها وابستگان خود را خواهند فروخت
بشار اسد: آمریکایی ها وابستگان خود را خواهند فروخت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

رئیس جمهوری سوریه روز یکشنبه در سخنانی هشدارگونه خطاب به آنهایی که به حمایت واشنگتن دل بسته اند گفت که بر روی این وابستگی حساب باز نکنند زیرا آمریکا آنها را خواهد فروخت.

بشار اسد که به نظر می آید مخاطب سخنانش رزمندگان کردی هستند که کنترل بخش مهمی از شمال این کشور را در دست دارند با تاکید بر این موضوع هشدار داد که آمریکا افراد و گروه های وابسته به خود را در مواقع لزوم حمایت نخواهد کرد.

آقای اسد بدون آنکه نامی از این نیروها ببرد گفت: «به گروه هایی که بر روی آمریکا حساب باز کرده اند می گوییم که مورد حمایت این کشور قرار نخواهید گرفت. آمریکایی ها شما را در جیب خود قرار می دهند تا از شما به عنوان دستاویزی در معامله و داد وستد استفاده کنند، این همن کاری است که آنها آنرا شروع کرده اند.»

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ماه دسامبر اعلام کرد که نظامیان کشورش به زودی از سوریه خارج خواهند شد. این مسئله با طرح سوالهای زیادی در باره سرنوشت متحدان کرد واشنگتن و تهدیدهایی که از ناحیه ترکیه متوجه آنهاست، همراه شد.

بیشتر بخوانید:

نیروهای دمکراتیک سوریه که رهبری آنها را رزمندگان کرد فعال در شمال سوریه در دست دارند مهمترین شریک آمریکا در مبارزه با داعش در سوریه به حساب می آیند. این نیروها مدت هاست که تحت حمایت تسلیحاتی و آموزشی نظامیان آمریکایی قرار دارند.

حضور نظامی آمریکا در سوریه در واقع همواره نقطه قوتی برای نیروهای دمکراتیک سوریه جهت کسب موفقیت های نظامی در شمال و شرق این کشور بوده است.

این حضور نظامی همچنین تضمینی برای محافظت از متحدان کرد واشنگتن در برابر تهدیدهای ترکیه بر ضد یگان های مدافع خلق (ی‌پ‌گ)، شاخه نظامی حزب اتحاد دمکراتیک به حساب می آمد.

آنکارا همواره از یگان های مدافع خلق به عنوان تهدیدی برای امنیت داخلی خود و نیز گروهی در امتداد حزب کارگران کردستان ترکیه یاد می کند و به صراحت اعلام کرده است که قصد از بین بردن این نیروها را دارد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.