خبر فوری

فرمانده نیروی زمینی سپاه: عامل حمله انتحاری سیستان و بلوچستان پاکستانی بود

 نظرها
فرمانده نیروی زمینی سپاه: عامل حمله انتحاری سیستان و بلوچستان پاکستانی بود
کپی رایت
irna
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه روز سه‌شنبه گفت که عامل حمله انتحاری در استان سیستان و بلوچستان و دو تن از «اعضای تیم ترور» پاکستانی بوده‌اند. وی نام عامل حمله را «حافظ محمد علی» اعلام کرد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه همچنین گفت یک نفر از «اعضای تیم ترور همچنان فراری است» و ابراز امیدواری کرد که نیروهای وی را به‌زودی دستگیر کنند.»

وی درباره چگونگی شناسایی عامل حمله گفت: «اولین سرنخی که به دست آورده بودیم که یک خانم بود که دستگیر کردیم و بعد از دستگیری این عامل تروریستی، به افراد دیگر هم رسیدیم.»

آقای پاکپور همچنین گفت که این گروه «مهمات و تجهیزات بسیار زیادی» آماده کرده بودند و قصد داشتند «در ۲۲ بهمن و سایر مناسبت‌ها» حملات دیگری انجام دهند.

بیشتر بخوانید:

فرمانده نیروی زمینی سپاه اولین اقدام برای شناسایی عوامل این حادثه را جمع‌آوری قطعات خودروی انتحاری دانست و افزود: «بعد از شناسایی هویت خودرو و صاحب آن، عملیات برای شناسایی و انهدام تیمی پشتیبانی این عملیات و تیمی که خودرو را برای این اقدام آماده کردند را آغاز کردیم.»

آقای خاکپور همچنین با اشاره به اینکه این عملیات اقدام کوری بوده افزود: «این گروه نتوانسته اقدام خاصی انجام دهد و این که یک ماشین را جاده ترانزیتی منفجر کنند، تنها یک اقدام کور است.»

گفتنی است در انفجار انتحاری که غروب روز چهارشنبه ۲۴ بهمن در محدوده چانعلی جاده خاش-زاهدان رخ داد، ۲۷ نفر از کارمندان سپاه که در اتوبوس بودند، جان خود را از دست دادند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.