وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

نیروهای دموکراتیک سوریه: آخرین جبهه داعش در سوریه را امروز فتح می‌کنیم

 نظرها
نیروهای دموکراتیک سوریه: آخرین جبهه داعش در سوریه را امروز فتح می‌کنیم
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

روستای باغوز، آخرین منطقه تحت کنترل نیروهای داعش در خاک سوریه و در نزدیکی مرز عراق به‌طور کامل توسط نیروهای دموکراتیک سوریه تحت حمایت آمریکا محاصره شده است.

نزدیک به ۲۰۰ خانوار ساکن این روستا از این منطقه جنگی خارج شده اند.

نیروهای دموکراتیک سوریه، با محوریت کردها ادعا می کنند پنج شنبه کنترل این روستا را از نیروهای داعشی پس می گیرند و به این ترتیب آخرین موضع تحت کنترل این گروه افراطی نیز بدست نیروهای دموکراتیک می افتد.

چهارشنبه با کمک این نیروها، ساکنان و غیرنظامیان روستای باغوز از این منطقه محاصره شده تخلیه شده بودند و به این ترتیب نظامیان نیروهای دموکراتیک سوریه، می توانند آخرین حملات خود را علیه نیروهای داعش سازماندهی کنند.

زنان و کودکان خارج شده از روستای باغوز

نیروهای دموکراتیک سوریه، با محوریت کردها و حمایت آمریکا، می‌گویند روشن نیست که اعضای داعش هم در میان افراد خارج شده از این محدوده بوده باشند یا نه.

بیشتر بخوانید:

تحویل اعضای داعش به مقامات عراقی

از سوی دیگر نیروهای دموکراتیک سوریه پنج شنبه، ۲۱ فوریه، بیش تر از ۱۵۰ نیروی عراقی و اعضای اروپایی داعش را به مقامات عراقی تحویل دادند.

این نخستین دسته از جنگجویان داعشی هستند که از سوی این نیروها به مقامات عراقی واگذار می شوند.

قرار است ۳۵۰ نیروی داعشی دیگر نیز در فازهای بعدی به مقامات عراقی تحویل داده شوند.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید.