خبر فوری

سوریه؛ تخلیه ۴۰ هزار غیرنظامی از آخرین منطقه تحت اشغال داعش

 نظرها
سوریه؛ تخلیه چهل هزار غیرنظامی از آخرین منطقه تحت اشغال نیروهای داعش
سوریه؛ تخلیه چهل هزار غیرنظامی از آخرین منطقه تحت اشغال نیروهای داعش
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

حدود چهل هزار غیرنظامی که توسط نیروهای تقلیل یافته داعش در شرق سوریه به گروگان گرفته شده بودند از آخرین منطقه تحت کنترل این نیروها خارج شده اند.

یک فرمانده نیروهای دمکراتیک سوریه، نیرویی شبه نظامی متشکل از رزمندگان کرد و عرب تحت حمایت آمریکا که برای پایان دادن به حضور اعضای داعش در خاک سوریه می جنگند، روز چهارشنبه ضمن اعلام مطلب یاد شده تصریح کرد: «این گروه از غیر نظامیان افرادی را شامل می شود که پس از تصرف هجین، شهری در مجاورت باغوز، آخرین سنگر نیروهای داعش در سوریه آواره و متواری شده بودند.»

گفتنی است که باغوز در حال حاضر توسط نیروهای دمکراتیک سوریه در محاصره کامل قرار دارد و به ادعای فرماندهی کرد نیروهای تحت حمایت آمریکا شکست کامل و نهایی نیروهای وابسته به گروه موسوم به «خلافت اسلامی»، داعش به زودی رسانه ای خواهد شد.

نیروهای دمکراتیک سوریه اعلام کرده اند که پیش از حمله نهایی منتظر تخلیه کامل غیرنظامیانی هستند که در این منطقه توسط داعش به گروگان گرفته شده اند.

رویترز به نقل از منابع محلی در گزارشی تاکید کرده است که هزاران غیرنظامی از روز سه شنبه توسط دهها کامیون در جاده های خاکی مشرف به آخرین پایگاه پیکارجویان داعش در شرق سوریه تخلیه شده اند.

گفته می شود از زمان آغاز عملیات بزرگ نیروهای دمکراتیک سوریه در باغوز برای دستیابی به پیروزی نهایی در نبرد با بازماندگان داعش که دوم فوریه کلید خورد تاکنون دهها هزار نفر از این منطقه خارج شده اند.

اغلب بازماندگان نیروهای داعش را که در باغوز تحت محاصره نیروهای دمکراتیک سوریه قرار دارند پیکارجویانی تشکیل می دهند که از کشورهای دیگر به این نیروها پیوسته بودند.

بیشتر بخوانید:

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.