خبر فوری
This content is not available in your region

دعوا میان رانندگان علت تصادف مرگبار قطار در مصر اعلام شد

نظرها
 دعوا میان رانندگان علت اصلی تصادف مرگبار قطار در مصر اعلام شد
دعوا میان رانندگان علت اصلی تصادف مرگبار قطار در مصر اعلام شد
اندازه متن Aa Aa

مقامات مصری اعلام کردند دعوا و مشاجره میان رانندگان قطار علت اصلی بروز سانحه مرگباری است که روز چهارشنبه دست کم ۲۵ کشته در قاهره برجای گذاشت.

بر اساس گزارش مسئولان راه آهن ریلی مصر دعوا و مشاجره میان رانندگان قطار سبب شد تا لوکوموتیو بدون هدایت راننده به یکی از موانع ایستگاهی در پایتخت مصر برخورد کند و منفجر شود.

انفجار ایجاد شده بر اثر برخورد لوکوموتیو به مانع به یک آتش سوزی بزرگ منجر شد که جدا از قربانیان حادثه بیش از چهل مجروح نیز برجای گذاشت. بنا به اعلام مقامات مصری حال برخی از مجروحان وخیم گزارش شده و احتمال می رود شمار کشته شدگان ظرف ساعات آینده افزایش پیدا کند.

ویدیوهایی که از این سانحه منتشر شده واگن قطار را به تصویر کشیده است که پس از برخورد به ایستگاه تعدادی از مسافران را بر روی سکوها سرنگون می کند و در پی انفجار و آتش سوزی صحنه های دلخراشی را ایجاد می کند.

کاربران شبکه های اجتماعی در مصر نیز ویدیوهایی را منتشر کرده اند که نشان می دهد تعدادی زن و مرد با بدن های در آتش سوخته بر روی سکوی ایستگاه افتاده اند و برخی نیز در حالی که در آتش می سوزند به دنبال گریزگاه می گردند.

به گفته دادستان کل مصر تحقیقات اولیه نشان می دهد راننده قطار هنگام وقوع سانحه بدون فعال کردن ترمز واگن خود را برای دعوا و مشاجره با راننده دیگر ترک کرده است.

سانحه مرگبار قطار در پایتخت مصر با استعفای وزیر حمل و نقل این کشور ابعاد تازه ای یافت. دولت مصر در بیانیه ای اعلام کرد که مصطفى مدبولی، نخست وزیر این کشور با استعفای وزیر حمل و نقل موافقت کرده است.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.