خبر فوری
This content is not available in your region

نیروگاه بوشهر ایران به طور موقت خاموش شد

نظرها
نیروگاه بوشهر ایران به طور موقت خاموش شد
کپی رایت
عکس از ایسنا
اندازه متن Aa Aa

نیروگاه اتمی بوشهر در جنوب ایران از روز دوشنبه بطور موقت و برای مدت دوماه خاموش شد.

به گفته بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی خاموشی موقت نیروگاه بوشهر به منظور «تعویض بخشی از سوخت و تعمیرات ضروری سالانه» صورت گرفته است.

وی افزوده است که بر اساس برنامه قبلی نیروگاه بوشهر برای دوماه از شبکه برق سراسر خارج شده است.

کمالوندی همچنین افزوده است: «این عملیات بر اساس هماهنگی های قبلی میان سازمان انرژی اتمی با وزارت نیرو است. البته برای نیروگاه بهتر بود انجام این کار در تابستان انجام می شد اما به عنوان کمک به وزارت نیرو در راستای حل مشکلات مردم و جلوگیری از قطع برق در پیک مصرف، این تعمیرات سالیانه را به ایام کم مصرف یعنی اسفند ماه تا اردیبهشت هر سال منتقل کردیم.»

به گزارش ایسنا مسئولان نیروگاه بوشهر چندی پیش نسبت به تامین نشدن بودجه سالانه نیروگاه با توجه به افزایش نرخ ارز هشدار داده بودند که پس از این هشدار مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای مشکل تامین بودجه این نیروگاه را حل کرد.

نیروگاه بوشهر در سال ۱۳۸۸ افتتاح شد اما از سال ۱۳۹۰ وارد شبکه برق سراسری شد. ظرفیت تولید برق در واحد یکم این نیروگاه سالانه هزارمگاوات است اما گفته می شود که در حال حاضر کمتر ازاین ظرفیت تولید می کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.