خبر فوری

تاکید وزیر خارجه بریتانیا بر اجرای آتش بس در استان حدیده یمن

 نظرها
تاکید وزیر خارجه بریتانیا بر اجرای آتش بس در استان حدیده یمن
کپی رایت
عکس از رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جرمی هانت، وزیر خارجه بریتانیا در سفر به یمن با مقامات دولت عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری این کشور در مورد راههای برقراری صلح گفتگو کرد.

وزیر خارجه بریتانیا در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که اولین وزیر خارجه یک کشور غربی است که از سال ۲۰۱۴ تاکنون به یمن سفر می کند.

جرمی هانت در این سفر با همتای یمنی خود و دو معاون نخست وزیر این کشور دیدار کرد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

این در حالی است که وزیر خارجه بریتانیا روز جمعه در عمان با یکی از مسئولان عالی رتبه شورشیان حوثی ملاقات کرده بود. به گفته جرمی هانت وی در این ملاقات بر اهمیت اجرای توافق سازمان ملل در مورد بحران یمن که در ماه دسامبر به دست آمد تاکید کرده است.

در این توافق به طور خاص به اجرای آتش بس در استان حدیده اشاره شده است.

وزیر خارجه بریتانیا روز یکشنبه در جریان سفرش به یمن هشدار داد که روند صلح در این کشور بدون تعهد و تلاش بیشتر طرف های درگیر ممکن است ظرف چند هفته به کلی از بین برود.

جرمی هانت پیش از سفر به یمن روز شنبه در عربستان با ابراهیم عساف، وزیر خارجه این کشور دیدار کرده بود.

جنگ داخلی در یمن از سال ۲۰۱۵ تاکنون بیش از ۱۰ هزار کشته و ۶۰ هزار مجروح بر جای گذشته است. این در حالی است که بنا به اعلام سازمان ملل متحد این مناقشه بدترین بحران انسانی جهان را پدید آورده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.