خبر فوری

گردباد در جنوب آمریکا دست‌کم ۲۳ کشته بر جا گذاشت

 نظرها
گردباد در جنوب آمریکا دست‌کم ۲۳ کشته بر جا گذاشت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در پی وقوع گردباد عصر یکشنبه در ایالت آلاباما واقع در جنوب‌شرق آمریکا دست‌کم ۲۳ نفر کشته شدند؛ در میان کشته شدگان شماری کودک نیز دیده می‌شوند.

گردباد مسافتی چندکیلومتری را طی کرد و خرابی‌های گسترده‌ای را تا شعاع چهارصد متریِ مسیر حرکت خود برجای گذاشت.

مقامات محلی پیامدهای این حادثه را «فاجعه بار» توصیف کرده‌اند. گردباد در منطقۀ «لی کانتی» شمار قابل توجهی خانه، رستوران و فروشگاه را نابود کرد و بسیاری از درختان منطقه را نیز شکست.

این حادثه بیش از ۴۰ زخمی برجای گذاشت که به درمانگاهها و بیمارستان‌های منطقه منتقل شدند. برخی از زخمی‌ها در شرایط بحرانی به سر می‌برند.

جستجو برای یافتن آسیب دیدگان و ناپدید شدگان این حادثه ادامه دارد. گروههای امداد در تمام شب مشغول خارج کردن مجروحان و قربانیان این حادثه از میان آوارها بودند و بنا بر اعلام مقامات منطقه با توجه به خرابی‌های گسترده، احتمال می‌رود شمار قربانیان گردباد افزایش یابد.

بیش از ۱۰ هزار نفر از اهالی منطقه نیز شب را بدون برق سپری کردند آنهم در حالی که در پی وقوع گردباد، دمای هوا بشدت کاهش یافت و به نقطه انجماد نزدیک شد.

مقامات منطقه احتمال می‌دهند که با توجه به تداوم شرایط نامساعد آب و هوایی، جنوب ایالات متحده آمریکا بار دیگر دستخوش گردبادهای قوی شود به همین دلیل در ایالت آلاباما وضعیت اضطراری حاکم و مدارس آن برای روز دوشنبه تعطیل اعلام شده است. به ساکنان ایالتهای همسایه از جمله جورجیا نیز دربارۀ وقوع طوفان و گردباد هشدار داده شده است.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.