وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

سازمان ملل: تحریم‌ها بحران ونزوئلا را تشدید کرده است

 نظرها
سازمان ملل: تحریم‌ها بحران ونزوئلا را تشدید کرده است
کپی رایت
عکس از رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

میشل باشله، رئیس کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد می گوید تحریم های بین المللی، بحران سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در ونزوئلا را «تشدید» کرده است.

وی در برابر شورای حقوق بشر این سازمان اظهار داشت: «شرایط ونزوئلا به روشنی نشان می دهد که نقض حقوق مدنی و سیاسی از جمله عدم احترام به آزادی های اساسی و استقلال نهادهای کلیدی چگونه می تواند منجر به وخامت وضعیت حقوق اقتصادی و اجتماعی شود.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

شورای حقوق بشر سازمان ملل قرار است وضعیت کنونی ونزوئلا را روز ۲۰ مارس (۲۹ اسفند) با حضور میشل باشله بررسی کند. دولت ونزوئلا از رئیس کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد دعوت کرده بود که در ماه نوامبر گذشته برای مشاهده تاثیر تحریم های بین المللی به این کشور سفر کند.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا از هواداران خود خواسته است که روز ۹ مارس (۱۸ اسفند) در چهارمین سالگرد اعلام تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا تظاهرات کنند.

الیوت آبرامز، نماینده ویژه ایالات متحده در امور ونزوئلا اعلام کرده که واشنگتن ممکن است تحریم هایی را بر ضد شرکت های خارجی با کشورهای دیگر که به معامله با ونزوئلا ادامه می دهند وضع کند.

بنا به آمار سازمان ملل متحد از زمان آغاز بحران اقتصادی در ونزوئلا تاکنون دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر این کشور را ترک کرده اند.