وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

آمریکا بانک‌هایی را که با دولت مادورو کار می کنند تحریم می‌کند

 نظرها
آمریکا بانک‌هایی را که با دولت مادورو کار می کنند تحریم می‌کند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

کاخ سفید خواهان تحریم تمام بانک هایی است که با دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا کار می کنند. این تحریم ها شامل تمام بانک‌های آمریکای جنوبی می شود که همچنان با دولت قانونی ونزوئلا معامله می کنند.

دونالد ترامپ بارها گفته است که برای سقوط دولت نیکلاس مادورو باید تمام راه هایی درآمد آن را مسدود کرد. الیوت آبرامز، نماینده دولت ترامپ در امور ونزوئلا روز پنج شنبه گفت: «تحریم هایی شدیدی روی موسسات مالی خواهیم آورد که با دولت نیکلاس مادورو کار می کنند.»

مهم‌‌ترین منبع درآمد دولت ونزوئلا افروش نفت است و در صورت اعمال تحریم‌های شدید بانکی، فروش نفت نیز بسیار سخت و دشوار خواهد شد. درآمد حاصل از صادرات نفت بیش از ۵۰٪ از تولید ناخالص داخلی و تقریباً ۹۵ درصد از کل صادرات ونزوئلا را تشکیل می‌دهد. ونزوئلا پنجمین تولید کننده بزرگ نفت در اوپک است.

بحران سیاسی در ونزوئلا طی ماه‌های اخیر وارد مرحله تازه ای شده است. ایالات متحده و بیش از ۵۰ کشور دیگر، از جمله متحدان اروپایی آمریکا، خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون را به‌عنوان رئیس‌جمهوری موقت ونزوئلا پذیرفته اند و خواستار برگزاری انتخابات آزاد در این کشور شده‌اند.

در مقابل روسیه، چین، کوبا، ترکیه و ایران بر حمایت خود از نیکلاس مادورو تاکید می کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید