وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

نبرد باغوز سوریه؛ حمله به آخرین سنگر داعش آغاز شد

 نظرها
 نبرد باغوز سوریه؛ حمله به آخرین سنگر داعش آغاز شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نیروهای دموکراتیک سوریه که از سوی ایالات متحده آمریکا حمایت می شوند عصر روز یکشنبه حمله به آخرین سنگر داعش در باغوز سوریه را آغاز کردند.

مصطفی بالی از مسئولان رسانه‌ای نیروهای دموکراتیک سوریه در توئیتی گفته است که نیروهایشان وارد درگیری مستقیم با جنگجویان داعش شده‌اند.

آخرین سنگر جنگجویان داعش در سوریه در شهر باغوز در شرق سوریه واقع شده است که اکنون در محاصره نیروهای کرد سوریه است.

گفته می شود که در صورتی پیروزی نیروهای کرد و ائتلاف به رهبری واشنگتن، آمریکا و متحدانش بطور رسمی پایان خلافت داعش را اعلام خواهند کرد. داعش در سال ۲۰۱۴ به طور رسمی از تاسیس خلافت اسلامی در منطقه بین عراق و سوریه خبر داده بود.

با اینکه این گروه از جنگجویان داعش در منطقه کوچکی محاصره شده‌اند با این حال این گروه اندک هنوز بعنوان تهدیدی امنیتی جدی تلقی می شوند که می توانند حملاتی را در منطقه و حتی در خارج از منطقه سازماندهی کنند.

گروه داعش در اوج پیشرفت های خود منطقه ای به وسعت ۸۸ هزار متر مربع را در سوریه و عراق تحت کنترل خود داشت و قواعد سختگیرانه شریعت اسلامی را بر زندگی ۸ میلیون نفر اعمال می کرد و از فروش نفت، آدم ربایی و مصادره اموال میلیاردها دلار درآمد کسب کرده بود.

اکنون داعش تنها چند صد متر مربع از منطقه ای در شرق سوریه و در مرز با عراق را در کنترل خود دارند.

به گزارش نیروهای دموکرات سوریه که بیشتر از نیروهای کرد سوریه تشکیل شده‌اند، جنگجویانی که در این منطقه از سوریه مانده‌اند سرسخت‌ترین جنگنجویان خارجی داعش هستند که دولت های خارجی در جستجوی آنها هستند و به نظر میرسد که قصد دارند تا سرحد مرگ مبارزه کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید