وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

باغوز آخرین سنگر نبرد؛ سرسخت‌ترین‌های داعش آماده جنگ تا سرحد مرگ

 نظرها
باغوز آخرین سنگر نبرد؛ سرسخت‌ترین‌های داعش آماده جنگ تا سرحد مرگ
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جنگنجویان مسلح داعش که مجهز به موشک نیز هستند و در شرق سوریه در محاصره افتاده‌اند، قصد دارند تا سرحد مرگ با نیروهای کرد و ائتلاف به رهبری آمریکا بجنگند.

هزاران نفر از وابستگان داعش که بیشتر آنها زنان و کودکان هستند از روستای تحت محاصره باغوز، آخرین سنگر داعش واقع در شرق سوریه بیرون می آیند و خود را تسلیم نیروهای دموکراتیک سوریه که تحت حمایت آمریکا هستند می کنند و به همین دلیل حمله ائتلاف به رهبری آمریکا به آخرین مقر نیروهای تحت محاصره داعش در سوریه به تاخیر افتاده است.

ویدئوی رویترز از خط مقدم منطقه تحت کنترل داعش در این منطقه از سوریه نشان میدهد که جنگنجویان داعش صورتهای خود را ‍پوشانده اند و بر تخلیه این منطقه از زنان و کودکان نظارت می کنند.

به گزارش نیروهای دموکرات سوریه که بیشتر از نیروهای کرد سوریه تشکیل شده‌اند، جنگجویانی که در این منطقه از سوریه مانده‌اند سرسخت‌ترین جنگنجویان خارجی داعش هستند که دولت های خارجی در جستجوی آنها هستند و به نظر میرسد که قصد دارند تا سرحد مرگ مبارزه کنند.

روز شنبه یک شاهد عینی به رویترز گفت که دهها نفر از منطقه تحت کنترل داعش خارج و خود را تسلیم نیروهای دموکراتیک سوریه کرده‌اند. نیروهای دموکراتیک سوریه گفته‌اند که این افراد جنگجویان زخمی داعش هستند. همچنین در میان این افراد چندین زن که صورتشان بطور کامل پوشیده بوده و نیز چندین کودک دیده شده است.

فاصله بین نیروهای دموکراتیک سوریه و منطقه تحت کنترل داعش در باغوز در شرق سوریه تنها ۲۰۰ متر است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید