وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

شرط ایران برای تصویب الحاق به گروه اقدام مالی: اروپا تضمین قطعی بدهد

 نظرها
شرط ایران برای تصویب الحاق به گروه اقدام مالی: اروپا تضمین قطعی بدهد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام شرط تصویب اف‌ای‌تی‌اف در ایران را گرفتن «تضمین قطعی» از اروپایی‌ها دانست.

محسن رضایی روز یکشنبه ۲۶ اسفند در جریان یک سخنرانی در قم گفت: «اروپایی‌ها برای تصویب سریع لوایح بین‌المللی پالرمو و اف‌ای‌تی‌اف توسط ایران، خود را به آسمان و زمین می‌زدند، ولی حرف منطقی این مجمع برای تایید این کنوانسیون‌ها، گرفتن تعهد و تضمین قطعی از اروپایی‌ها توسط وزارت امور خارجه است.»

وی تاکید کرد: «ایران اسلامی، سخاوتمندانه در برجام شرکت کرد ولی آمریکایی‌ها تعهدات خود را زیر پا گذاشتند و اروپایی‌ها نیز به تعهدات خود در برجام تاکنون عمل نکرده‌اند.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

آقای رضایی با انتقاد از سیاست اروپا در برابر ایران گفت: «اروپایی‌ها در برجام تعهد داده‌اند که نفت ایران را خریداری کنند و اجازه تاسیس شعبه بانکی و تبادلات بانکی با ایران را بدهند، ولی به این تعهدات عمل نمی‌کنند.»

لایحه الحاق ایران به «کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان یافته»، لایحه الحاق ایران به «کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم یا همان سی‌اف‌تی، لایحه «اصلاح قانون مبارزه با پولشویی» و لایحه «اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم» چهار لایحه معروف به لوایح چهارگانه مرتبط با اف‌ای‌تی‌اف هستند.

بیشتر بخوانید: