وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

مخالفان و موافقان الحاق کریمه به روسیه در جشنواره بهاری

 نظرها
مخالفان و موافقان الحاق کریمه به روسیه در جشنواره بهاری
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پنج سال پس از الحاق کریمه به روسیه، امسال روس‌های هوادار الحاق این شبه جزیره در فستیوال سنتی جشن‌های بهاره شرکت کردند. این جشنواره بهاره که توسط مقامات منطقه در شهرهای مختلف و توریستی برگزار می‌شود، شامل رقص‌های بومی کریمه و ارائه غذاهای محلی است. در این میان بسیاری از مخالفان و موافقان الحاق، برای ابراز دیدگاه خود در این فستیوال شرکت کرده‌اند.

یکی از روس‌های هوادار الحاق کریمه به روسیه در حاشیه این جشنواره به یورونیوز گفت: «من فکر می‌کنم که به لحاظ تاریخی هم ثابت شده که این منطقه باید بخشی از فدراسیون روسیه باشد. پایگاه ناوگان دریای سیاه اینجاست و این منطقه برای حفاظت از مرزهای سرزمین مادری ما بسیار استراتژیک و مهم است.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

با توجه به نظرسنجی های عمومی در کریمه، اکثریت روس‌ ساکن این منطقه هنوز تصمیم الحاق به روسیه را درست می‌دانند اما در میان همین افراد نیز اعتقاد به مفید بودن این تصمیم برای روسیه به میزان چشمگیری کاهش یافته است.

یکی از مخالفان این الحاق که پوستری با نوشته «کریمه برای اوکراین است» در دست دارد به یورونیوز می گوید: «تحریم‌هایی که کشورهای غربی با انگیزه درست به ما تحمیل کرده‌اند، استانداردهای زندگی ما را پایین آورده است. جدای از این تحریم‌ها بسیاری از فعالان سیاسی نیز زندانی هستند. بیش از ۷۰ فعال سیاسی اوکراینی در روسیه در زندان به سر می‌برند و حالا هم ۲۴ سرباز به آنها اضافه شده‌اند.»

کریمه در سال ۲۰۱۴ به اشغال نیروهای روسیه درآمد. شانزدهم مارس همان سال، الحاق این شبه‌جزیره به روسیه به همه‌پرسی گذاشته شد و با اکثریت آراء تائید شد.

بیشتر بخوانید: