خبر فوری

برایان هوک: مردم ایران به جای لعنت فرستادن، علاقه‌مند به کار و اشتغال هستند

 نظرها
برایان هوک: مردم ایران به جای لعنت فرستادن، علاقه‌مند به کار و اشتغال هستند
کپی رایت
آسوشیتدپرس
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در امور ایران می‌گوید مردم ایران به جای لعنت فرستادن، علاقه‌مند به کار و اشتغال هستند.

بخش فارسی و دری حساب توییتر وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه با انتشار یک پیام توییتری به نقل از آقای هوک نوشت: «در واکنش به اقتصاد فلج کشور، روحانی از مردم ایران خواسته به آمریکا، اسرائیل و عربستان لعنت بفرستند! با متوسل شدن به نفرین و جادو، او به دنبال مقصر دانستن دیگران برای عملکرد خودش است. مردم ایران به جای لعنت فرستادن علاقه مند به کار و اشتغال هستند.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران دیروز در جریان آخرین جلسه هیات دولت در سال ۱۳۹۷ با انتقاد شدید از تحریم‌های ایالات متحده و سیاست‌های اسرائیل و «ارتجاع منطقه» از مردم این کشور خواسته‌ بود مسببان اصلی شرایط موجود را لعنت کنند.

ایران از زمان پیروزی انقلاب ۱۳۵۷، اکثر امیرنشین‌های حاشیه جنوبی خلیج فارس را به‌عنوان «ارتجاع منطقه» معرفی می‌کند.

بیشتر بخوانید: روحانی: علیه آمریکا به‌دلیل ارتکاب «جنایت علیه بشریت» ضد ایران شکایت می‌کنیم

از زمان خروج یک‌جانبه ایالات متحده آمریکا از برجام و بازگشت و تشدید تحریم‌های واشنگتن علیه تهران، اقتصاد ایران با دشواری‌های بسیاری رو‌به‌رو شده است. همزمان با کاهش فروش نفت و ناتوانی جمهوری اسلامی در ادامه کار در بازارهای بین‌المللی، لحن مقام‌های دولت حسن روحانی نسبت به ایالات متحده و رقبای منطقه‌ای به شدت تند شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.