خبر فوری

فرود اضطراری هواپیمای ایران‌ایر در فرودگاه مهرآباد بدون چرخ‌های عقب

 نظرها
فرود اضطراری هواپیمای ایران‌ایر در فرودگاه مهرآباد بدون چرخ‌های عقب
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یک فروند هواپیمای مسافربری فوکر۱۰۰ متعلق به هواپیمایی ایران‌ایر سه‌شنبه شب بدلیل باز نشدن چرخ‌های عقب مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد شد.

بنا بر اعلام سخنگوی سازمان اورژانس کشور، در پی این حادثه هواپیما دچار حریق شده است. خبرگزاری ایسنا به نقل از مجتبی خالدی می‌نویسد: «حوالی ساعت ٢١ وقوع حریق در یک هواپیمای مسافربری به اورژانس تهران اعلام شد که در پی آن چهار دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل اعزام شدند.»

خلبان این هواپیما ظاهرا چندین بار بر فراز مهرآباد دور زده است تا شاید چرخ‌ها باز شوند؛ اما در نهایت مجبور شده است هواپیما را روی شکم آن و بدون چرخ‌های عقب بر باند فرود آورد.

به گزارش رسانه‌های ایران به نقل از مسئولان، این حادثه تلفات جانی در پی نداشته و همه مسافران توانسته‌اند از هواپیمای سانحه دیده خارج شوند.

رسانه های داخلی ایران شمار مسافران این هواپیما را ۲۴، ۴۰ و نیز ۱۰۰ نفر اعلام کرده و نوشته اند که این هواپیما از جزیره کیش اوج گرفته بوده است. برخی از رسانه‌ها نیز مبداء پرواز را قشم گزارش کرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.