وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

نروژ؛ کشتی تفریحی گرفتار در طوفان به ساحل رسید

 نظرها
نروژ؛ کشتی تفریحی گرفتار در طوفان به ساحل رسید
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

روند تخلیه مسافران کشتی تفریحی «واکیکینگ اسکای»، گرفتار در آبهای نروژ، متوقف شد و توسط قایق‌های یدک کش به ساحل رسید. این کشتی روز شنبه ۲۳ مارس بدلیل از کار افتادن موتورهایش در ساحل غربی نروژ در آب‌های طوفانی گرفتار شده بود.

این کشتی بیش از ۱۳۰۰ مسافر و خدمه داشت که ۴۶۳ نفر از آنان تا صبح روز یکشنبه توسط هلیکوپترهای امداد و نجات تخلیه و به روستایی در شمال شهر مولدا نروژ منتقل شدند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

رویترز
هلیکوپترهای امداد برای نجات مسافران کشتی وایکینگ اسکایرویترز

به گفته مقامات نروژ ۱۷ نفر از این مسافران به بیمارستان منتقل شده‌اند و تعدادی از آنان در شوک ناشی از این حادثه به سر می برند.

این کشتی تفریحی مجلل که از شهر ترومسو در شمال نروژ به سمت استاوانگر در این کشور سفر می‌کرد، ۴۷ هزار و ۸۰۰ تن وزن دارد و متعلق به شرکت کشتیرانی وایکینگ کروز است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رویترز
مسافران کشتی وایکینگ اسکای به پناهگاهی در ساحل نروژ منتقل شدندرویترز

موتور‌های «واکیکینگ اسکای» با ۹۱۵ مسافر و ۴۵۸ خدمه به هنگام طوفان از کار افتاد. به گفته مسئولین شرکت کشتیرانی وایکینگ کروز سه موتور این کروز تا صبح روز یکشنبه تعمیر شدند و قرار است که این کشتی تا ساعت دو بعداز ظهر به همراه باقی مسافران و خدمه و با کمک قایق‌های یدک کش گارد ساحلی به ساحل نروژ برسد.

بیشتر بخوانید: