خبر فوری
This content is not available in your region

نصب سامانه ایمنی سرعت در خودروهای اتحادیه اروپا اجباری شد

نظرها
خودرو پژو
خودرو پژو   -  
کپی رایت
Reuters
اندازه متن Aa Aa

دپارتمان حمل و نقل اتحادیه اروپا طبق قانونی تصویب کرد از سال ۲۰۲۰ تمامی خودروهای فروخته شده در این اتحادیه باید مجهز به فنآوری ایمنی سرعت باشند.

اقدامات مربوط به ایمنی اتحادیه اروپا شامل نصب سامانه هوشمند سرعت (ISA)، سیستم پیشرفته ترمز اضطراری و فن آوری هشدار به هنگام عبور از خطوط جاده است.

الزبیتا بینکوزکا، کمیسیونر اتحادیه اروپا، در این‌باره گفت: «هر سال ۲۵ هزار نفر جانشان را در جاده‌های ما از دست می‌دهند و غالب تصادفات به خاطر اشتباه‌های انسانی حادث می‌شوند. با اجباری شدن نصب سامانه‌های ایمنی می‌توانیم شاهد تاثیری در حد تاثیر تولید کمربندهای ایمنی باشیم.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

اتحادیه اروپا می‌گوید قانون جدید می‌تواند تا سال ۲۰۳۸ از ۱۳۵ هزار جراحت سالانه فعلی بر اثر تصادف جلوگیری کند و تا سال ۲۰۵۰ تلفات جاده‌ای را به صفر برساند.

نهادهای غیرانتفاعی مدافع حقوق مصرف‌کنندگان از این اقدام استقبال کرده‌اند و گفته‌اند این حرکت جان هزاران نفر را نجات خواهد داد.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.