خبر فوری

«هدایای غیرمعمول» رئیس فدراسیون فوتبال آلمان را مجبور به استعفاء کرد

 نظرها
«هدایای غیرمعمول» رئیس فدراسیون فوتبال آلمان را مجبور به استعفاء کرد
اندازه متن Aa Aa

راینهارد گریندل، رئیس فدراسیون فوتبال آلمان روز سه شنبه از سمت خود استعفاء داد.

رئیس فدراسیون دومین کشور پرافتخار فوتبال جهان، به دلیل افزایش فشارها در مورد درآمدهای شرکت های زیرمجموعه این فدراسیون و دریافت «هدایای غیرمعمول» از کشورهای دیگر مجبور به استعفاء شد.

راینهارد گریندل از سال ۲۰۱۶ به مقام ریاست فدراسیون فوتبال آلمان رسیده بود. از چند هفته قبل از استعفاء، رئیس فدراسیون به دلیل افشای تخلفات مالی، تحت فشارهای زیادی قرار گرفته بود.

راینهادر گریندل پیش تر روزنامه نگاری و هم چنین نمایندگی بوندستاگ، پارلمان آلمان را نیز تجربه کرده است. نشریه اشپیگل دو هفته پیش در مورد درآمد ۷۸ هزار یورویی یک شرکت زیر مجموعه فدراسیون مطالبی منتشرکرده بود. نشریه بیلد هم دوشنبه گذشته اعلام کرده بود که گریندل در سال ۲۰۱۷، از یکی از مقامات سابق یوفا، یک ساعت گران قیمت و چند هزار یورو دریافت کرده است.

راینهارد گریندل که عضو کمیته اجرایی یوفا و مجمع فیفا نیز هست، در سال ۲۰۱۶ جانشین وولفگانگ نیرزباخ شد که بعد از اتهام به فدراسیون فوتبال آلمان در مورد پرداخت رشوه برای گرفتن میزبانی جام جهانی ۲۰۰۶، مجبور به استعفاء شده بود.

کریستف متزلدر مهم ترین شانس جانشینی رئیس مستعفی فدراسیون فوتبال آلمان است.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.