خبر فوری

فیلم «بی‌خانمان‌ها»؛ ماجرای کتابداری که خواست مددکار باشد

فیلم «بی‌خانمان‌ها»؛ ماجرای کتابداری که خواست مددکار باشد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

فیلم «بی‌خانمان‌ها» داستان مسئول کتابخانه‌ای را در شهر سین‌سیناتی آمریکا روایت می‌کند که تصمیم می‌گیرد در سرمای شدید به شماری از مراجعان کتابخانه عمومی شهر کمک کند. اما مشکل اینجاست که بیشتر این افراد بی‌خانمان هستند، شماری از آنها مشکل روانی دارند و همه از جامعه طرد شده‌اند.

از سوی دیگر کارکنان کتابخانه عمومی هم که از کار خود خسته و ناراضی هستند با این افراد رابطه احساسی برقرار کرده‌ و در قبال آنها احساس مسئولیت می‌کنند.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اما بی‌خانمان‌ها ناگهان تصمیم می‌گیرند کتابخانه را به سرپناه دائمی خود تبدیل کنند و آن را به نوعی اشغال می‌کنند و اینجاست که پای پلیس، رسانه‌ها و مقامات رسمی به میان می‌آید و اوضاع از کنترل خارج می‌شود. در این فیلم الک بالدوین نیز نقش پلیسی را بازی می‌کند که باید با مسئول کتابخانه مذاکره کند.

امیلیو اِستِوِز، کارگردان فیلم که خود هم در آن بازی می‌کند می‌گوید ایده ساخت این فیلم با خواندن مقاله‌ای به ذهنش رسیده است. مقاله‌ای که نشان می‌دهد امروز کتابخانه‌های عمومی به نوعی سرپناه بی‌خانمان‌ها و کتابدارها هم به نوعی مددکار اجتماعی تبدیل شده‌اند.

فیلم «بی‌خانمان‌ها» از پنجم آوریل روانه پرده سینماهای آمریکا می‌شود.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.