خبر فوری

افت و خیز ۳۰۰ تومانی دلار در سال نو

 نظرها
افت و خیز ۳۰۰ تومانی دلار در سال نو
کپی رایت
عکس از رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در جریان معاملات هفت روز کاری بازار آزاد ارز ایران طی دو هفته نخست سال نو خورشیدی، قیمت فروش دلار آمریکا کف قیمت ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان و سقف قیمت ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان را تجربه کرد.

در حالی که معاملات بازار آزاد ارز ایران در سال ۱۳۹۷ با ثبت قیمت نهایی ۱۳ هزار و ۴۵۰ تومان به پایان رسیده بود، در اولین روز کاری سال ۱۳۹۸ این نرخ تا ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان کاهش یافت ولی طی مبادلات هفته کاری نخست فروردین تا ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان صعود کرد.

با آغاز بکار بازار ارز ایران در هفته دوم سال نو، نرخ فروش دلار سیر نزولی به خود گرفت و در خاتمه داد و ستدهای روز پنجشنبه به ۱۳ هزار و ۴۵۰ تومان رسید.

بدین ترتیب روز شنبه(فردا) معاملات بازار آزاد ارز ایران بار دیگر بر مبنای نرخ پایانی سال گذشته خورشیدی آغاز خواهد شد.

بیشتر بخوانید:رشد ۳۰۰ تومانی دلار در هفته اول فروردین

اما نرخ فروش دلار در سامانه رسمی سِنا در حالی روز پنجشنبه ۱۳ هزار و۲۰۰ تومان اعلام شد که این نرخ رسمی معاملات سال ۱۳۹۷ را با ثبت نرخ ۱۲ هزار و ۸۹۰ تومان به اتمام رسانده بود.

همزمان با توقف روند صعودی قیمت جهانی طلا، قیمت هر قطعه تمام سکه طلا نیز در جریان معاملات هفته دوم فروردین ماه متاثر از کاهش قیمت دلار آزاد با عقب‌نشینی ۷۰ هزارتومانی بار دیگر به کمتر از ۴ میلیون و ۷۰۰ هزارتومان رسید.

هر دلار آمریکا طی مبادلات بازار آزاد ارز در فروردین سال ۱۳۹۷ نزدیک به ۴ هزار و ۹۰۰ تومان معامله می‌شد.

بیشتر بخوانید:عقب‌نشینی طلا و دلار آزاد؛ قیمت سکه به سرازیری افتاد

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.