خبر فوری
This content is not available in your region

درگیری پلیس ضدشورش یونان با پناهجویان

نظرها
euronews_icons_loading
کودکان پناهجویان به پلیس ضدشورش گل هدیه می‌کنند- یونان- اردوگاه دیاواتا
کودکان پناهجویان به پلیس ضدشورش گل هدیه می‌کنند- یونان- اردوگاه دیاواتا   -   کپی رایت  REUTERS/Alexandros Avramidis
اندازه متن Aa Aa

پلیس یونان روز شنبه ۶ آوریل با گروهی از پناهجویان و مهاجران درگیر شد.

پناهجویان در مزرعه‌ای در نزدیکی مرز شمالی یونان چادر زده‌اند. آنها امیدوارند از یونان عبور کرده و به سمت شمال اروپا بروند. پلیس ضدشورش شماری گاز اشکاور به ده‌ها نفر – که برخی کودکان خود را در آغوش داشتند - شلیک کرد. پناهجویان اقدام به پرتاپ سنگ و بطری کرده بودند تا بتوانند سد مرزی پلیس را بشکنند.

بیشتر بخوانید:

روز پنج‌شنبه چهار آوریل، صدها نفر به دشت واقع شده در کنار اردوگاه پناهجویان «دیاواتا» در نزدیکی مرز مقدونیه شمالی رسیدند و آنجا چادر زدند. آنها از طریق گزارش‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده‌ بود تشویق شده‌ بودند که به حرکتی دست‌جمعی برای عبور از مرز شمالی یونان بپیوندند. حدود ۱۰۰ چادر در این دشت که زیر نظر پلیس بود بر پا شده بود. در روزهای گذشته اخباری مبنی بر باز شدن مرز یونان به سوی مقدونیه برای عبور پناهجویان در فیسبوک پیچیده بود اما رسانه‌های یونان آنها را «اخبار جعلی» خواندند.

پناهجویان با وجود درخواست‌های پیاپی مسئولان از بازگشت به مراکز رسیدگی به امور مهاجرین خودداری کردند. آنها به ممنوعیت عبور از مرز نیز اعتنایی نکردند. ده‌ها هزار پناهجو که عمدتاً از عراق و سوریه و افغانستان آمده‌اند، به دلیل بسته شدن مرزها در کشورهای بالکان در سال ۲۰۱۶ همچنان در یونان باقی مانده‌اند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.