خبر فوری
This content is not available in your region

ادامه درگیری‌ها در لیبی زیر سایه اختلاف بین قدرت‌های اروپایی

نظرها
ادامه درگیری‌ها در لیبی زیر سایه اختلاف بین قدرت‌های اروپایی
کپی رایت
عکس از رویترز
اندازه متن Aa Aa

سازمان ملل متحد می گوید به دنبال درگیری بین نیروهای شرق لیبی به رهبری خلیفه حفتر و نظامیان دولتی این کشور ۵۶ نفر کشته شده اند.

بنا به اعلام سازمان ملل متحد این درگیری ها طی یک هفته گذشته شش هزار نفر را مجبور کرده است تا خانه های خود در طرابلس، پایتخت لیبی را ترک کنند.

نیروهای وفادار به خلیفه حفتر پس از آنکه موفق به پیشروی به سوی طرابلس شده بودند اکنون در ۱۱ کیلومتری جنوب این شهر متوقف شده اند.

طبق گزارش های منتشرشده طی شب گذشته همزمان با درگیری بین دو طرف صدای تیراندازی و انفجار از فرودگاه بین المللی سابق طرابلس و محله عین زاره شنیده می شده است.

همزمان با ادامه درگیری ها در لیبی به نظر می رسد قدرتهای اروپایی در مورد نحوه مواجهه با بحران در این کشور آفریقایی اختلاف نظر دارند. دولت ایتالیا به فرانسه هشدار داده است که از حمایت از هر کدام از طرف های درگیر در لیبی بپرهیزد.

هشدار رم به پاریس پس از آن داده شد که به گفته دیپلماتها دولت فرانسه از صدور بیانیه اتحادیه اروپا مبنی بر لزوم توقف درگیری ها جلوگیری کرده است.

دولت فرانسه ارتباط نزدیکی با خلیفه حفتر، حاکم شرق لیبی دارد. این در حالی است که ایتالیا از دولت فائز سراج، نخست وزیر لیبی که در طرابلس مسقر است حمایت می کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.