خبر فوری

حسین سلامی فرمانده جدید سپاه پاسداران شد

 نظرها
حسین سلامی فرمانده جدید سپاه پاسداران شد
کپی رایت
fars
اندازه متن Aa Aa

حسین سلامی به عنوان فرمانده کل جدید سپاه پاسداران ایران منصوب شد.

سید علی خامنه‌ای روز یکشنبه ۱ اردیبهشت طی حکمی آقای سلامی را به جای محمدعلی جعفری به عنوان فرمانده کل سپاه پاسداران ایران تعیین کرد.

رهبر ایران در حکم سردار سلامی در این حکم همچنین درجه نظامی حسین سلامی را از سرتیپی به سرلشکری ارتقا داد.

در بخشی از این حکم آمده است: «انتظار می‌رود ارتقا توانمندی‌های همه جانبه و آمادگی در همه بخش‌ها ونیز تقویت گوهر درونی سپاه یعنی تقوا و بصیرت و همچنین گسترش مدیریت‌های برخوردار از بنیه معنوی و توانایی کارشناسی و اعتلا فرهنگی که در مدیریت سردار جعفری بدان پرداخته شده، با ابتکار جنابعالی افزایش یابد و سپاه در حرکت خود به سوی تکامل گام‌های بلند گام بردارد.»

آقای خامنه‌ای همچنین طی حکمی دیگر، محمدعلی جعفری را به عنوان مسئول قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه الله منصوب کرد.

در بخشی از حکم محمدعلی جعفری هم آمده است: «نظر به تمایل جنابعالی به حضور در عرصه فرهنگی و نقش آفرینی در جنگ نرم شما را به مسئولیت قرارگاه فرهنگی و اجتماعی خاتم الانبیا منصوب می‌کنم.»

حسین سلامی متولد سال ۱۳۳۹ در شهرستان گلپایگان است. او از سال ۱۳۸۸ تا ۹۸ به عنوان جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در کنار محمدعلی جعفری در سپاه پاسداران مسئولیت داشته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.