خبر فوری

کنشگران محیط زیست در لندن از قطارها بالا رفتند

 نظرها
کنشگران محیط زیست در لندن روی قطار رفتند
کنشگران محیط زیست در لندن روی قطار رفتند -
کپی رایت
REUTERS/Simon Dawson
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

طرفداران محیط زیست عضو جنبش بین‌المللی موسوم به «شورش علیه انقراض» روز پنج‌شنبه در آخرین روز از دور جدید اعتراضات خود، فعالیت‌ها در مراکز اقتصادی لندن را هدف قرار دادند.

آنها وارد ساختمان بورس لندن شده و درهای ورودی به این ساختمان را بستند.

اعضای این گروه همچنین رفت و آمد متروها را در ایستگاه «کاناری وارف» لندن مختل کردند و در حالی که از قطارها بالا رفته بودند، پرده نوشته‌هایی را به اهتزاز درآوردند که روی آنها نوشته شده بود: «ادامۀ کسب و کار به شیوۀ کنونی مساوی با مرگ زمین است».

این گروه که سعی دارد به کمک شیوه‌های نافرمانی مدنی، توجه‌ها را به وضعیت نگران کنندۀ محیط زیست و آینده سیارۀ زمین جلب کند، از هفته گذشته اختلالات زیادی را در فعالیت‌های اقتصادی لندن بوجود آورده است.

مسدود کردن خیابانها بسیاری از مراکز کلیدی لندن از جمله پل واترلو و طاق مرمر (Marble Arch) که باعث ایجاد ترافیکی سنگین در این شهر و اختلال در رفت و آمد سرویس‌های حمل و نقل عمومی شد، همچنین تخریب یکی از درهای ساختمان شل و حضور نیمه برهنه در مجلس عوام بریتانیا از دیگر فعالیت‌های اعتراضی آنها در این هفته بود.

هدف آنها از این اقدامات، جلب توجه مراکز مالی-صنعتی به موضوع تغییرات آب و هوایی و تاثیر ویرانگر فعالیتهای صنعتی بر سیاره زمین اعلام شده است.

پلیس اعلام کرد که تا کنون ۱۰۸۸ نفر را در ارتباط با اعتراضات اخیر دستگیر کرده است.

بیشتر بخوانید:

معترضان اقلیمی برهنه در مجلس عوام بریتانیا

REUTERS/Simon Dawson
وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.