خبر فوری
This content is not available in your region

لغو بیش از ۱۲۰۰ پرواز شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی در پی اعتصاب خلبانان

نظرها
سوئد؛ لغو بیش از ۱۲۰۰ پرواز در پی اعتصاب خلبان ها
سوئد؛ لغو بیش از ۱۲۰۰ پرواز در پی اعتصاب خلبان ها
اندازه متن Aa Aa

اعتصاب خلبان های شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی که خواهان افزایش حقوق و مزایای خود هستند، سبب شده تا بیش از ۱۲۰۰ پرواز بزرگترین خط هواپیمایی در کشورهای حوزه اسکاندیناوی لغو شود.

این مبارزه صنفی از ۲۶ ماه جاری آغاز شده و بر اساس آن از روز جمعه تاکنون دست کم ۲۸۰ هزار مسافر پروازهای داخلی، اروپایی و یا مسیرهای بلند بین المللی به صورت مستقیم تحت تاثیر حرکت اعتراضی یاد شده قرار گرفته اند.

اتحادیه صنفی حمایت از حقوق خلبان های شرکت با انتشار بیانیه ای ضمن تاکید بر سختی و وخامت شرایط کاری و تغییر مداوم ساعات پروازی خواستار افزایش ۱۳ درصدی حقوق خلبان ها شده است.

این درحالیست که مدیران این شرکت هواپیمایی افزایش حقوق درخواست شده از سوی معترضان را از نظر مالی غیر عملی قلمداد و تاکید کرده اند که اجرا شدن این درخواست تبعات جبران ناپذیری بر وضعیت شرکت خواهد گذاشت.

شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی که پروازهای سه کشور سوئد، دانمارک و نروژ را پوشش می دهد از سال ۲۰۱۲ تاکنون با مشکلات شدید مالی دست و پنجه نرم می کند و برای خروج از بحران دست به اجرای طرح های مالی متعددی زده است.

اعتصاب کم سابقه خلبان ها که روزانه شش میلیون دلار زیان به همراه دارد بی شک ضربه ای جبران ناپذیر به برنامه های اصلاحی این شرکت هواپیمایی وارد خواهد کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.