خبر فوری
This content is not available in your region

تهدید دوترته به «اعلام جنگ» به کانادا بر سر زباله

نظرها
تهدید دوترته به «اعلام جنگ» به کانادا بر سر زباله
کپی رایت
عکس از رویترز
اندازه متن Aa Aa

رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین تهدید کرد در صورتی که کانادا طی یک هفته آینده ده ها تن زباله متعلق به این کشور را پس نگیرد آنها را در سواحل کانادا رها خواهد کرد.

به گفته رئیس جمهوری فیلیپین در صورتی که این زباله ها طی یک هفته از مانیل جمع آوری نشوند وی به کانادا «اعلام جنگ» خواهد کرد. زباله های مورد اشاره رودریگو دوترته طی سالهای گذشته از کانادا به فیلیپین فرستاده شده بودند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

سالوادور پانلو، سخنگوی رئیس جمهوری فیلیپین در مورد تهدید اخیر او خطاب به مقامات کانادا گفت: «در صورتی که [زباله ها] را پس نگیرید آنها را به سواحل تان پس خواهیم فرستاد. همانطور که رئیس جمهوری گفت آنها را در سواحل شما رها می کنیم. این [تهدید] واقعی است. او [رودریگو دوترته] عصبانی است.»

وی با این حال تاکید کرد که اظهارنظر رئیس جمهوری فیلیپین در مورد «ریختن زباله ها در سواحل کانادا» و «اعلام جنگ» به این کشور در معنای واقعی خود به کار نرفته و برای تاکید بر اهمیت موضوع بیان شده است.

کانادا از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ میلادی بیش از ۱۰۰ کانتینر حاوی زباله های پلاستیکی، روزنامه و پوشک استفاده شده را به فیلیپین منتقل کرد.

مقامات کانادا اعلام کرده اند که این زباله ها به اشتباه از سوی شرکت خصوصی مسئول جابه جایی آنها، پلاستیک های قابل بازیافت اعلام شده بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.