خبر فوری
This content is not available in your region

بروز نقص فنی و کمبود برق در ایستگاه فضایی بین‌المللی

نظرها
ایستگاه فضایی بین المللی
ایستگاه فضایی بین المللی   -   کپی رایت  رویترز
اندازه متن Aa Aa

نقص فنی در ایستگاه فضایی بین‌المللی روز دوشنبه ۲۹ آوریل سبب شد تا این ایستگاه نتواند یک محموله تدارکاتی ارسالی را به موقع دریافت کند.

قرار بود شرکت اسپیس‌ایکس این محموله را با فضاپیمای دراگون خود روز چهارشنبه ۱ مه ارسال کند، اما بروز نقص در عملکرد یک دستگاه قدیمی انتقال قدرت در ایستگاه فضایی سبب شد تا دو منبع تغذیه از مدار خارج شوند و برنامه لغو شود.

سازمان فضایی ناسا گفته است شش منبع تغذیه دیگر بدون مشکل کار می‌کنند و فضانوردان در سلامت هستند، اما به دلیل بروز نقص فنی برنامه ارسال کپسول حاوی تدارکات به ایستگاه فضایی تا دستکم روز جمعه و زمان رفع کامل مشکل به تعویق افتاده است.

بازوی خارجی تعبیه شده در ایستگاه فضایی اکنون به دلیل این مشکل تنها با یک منبع کار می‌کند. این بازو وظیفه دارد در زمان نزدیک شدن فضاپیمای حامل تدارکات ارسالی آن را همانند یک چنگک در فضا بگیرد.

صفحه‌های خورشیدی برق مورد نیاز ایستگاه فضایی را تامین می‌کنند و پیدا شدن هرگونه اشکال در سیستم می‌تواند منجر به قطع برق شود و عملیات فضایی را تحت تاثیر قرار دهد.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.