خبر فوری
This content is not available in your region

پاپ فرانسیس به بدعت‌گذاری در دین متهم شد

نظرها
پاپ فرانسیس به بدعت‌گذاری در دین متهم شد
اندازه متن Aa Aa

نوزده کشیش و متکلم مسیحی وابسته به یکی از جریان‌های به شدت محافظه کار کاتولیک از کلیساهای جهان خواستند تا پاپ فرانسیس، پیشوای کاتولیک‌های جهان را به‌عنوان یک بدعت‌گذار در دین محکوم کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز این ۱۹ نفر با انتشار نامه‌ای سرگشاده اعلام کردند: «ما این اقدام را به‌عنوان آخرین راه برای واکنش به زیان‌های فزاینده گفتار و رفتار پاپ در سال‌های اخیر انجام می‌دهیم. [سخنان و رفتار پاپ] منجر به بزرگ‌ترین بحران تاریخ کلیسای کاتولیک شده است.» پدر ایدن نیکولس، کشیش هفتاد ساله بریتانیایی به‌عنوان شناخته شده ترین نویسنده این نامه معرفی شده است.

رویکرد پاپ فرانسیس آرژانتینی از زمان انتخاب به‌عنوان پیشوای مذهبی صدها میلیون کاتولیک جهان در سال ۲۰۱۳، نارضایتی جریان‌های محافظه‌کار این مذهب را در پی داشته است.

مخالفان پاپ در نامه خود از کنش و گفتار پاپ نسبت به سقط جنین، همجنس‌گرایی، طلاق و همچنین تلاش وی برای گسترش روابط با مسیحیان پروتستان و مسلمانان انتقاد کرده اند. این نوزده کشیش و متکلم «محافظه‌کار» خواستار اعتراف پاپ به بدعت‌گذاری در دین در ملاء عام شده اند.

در جریان یک نظرسنجی در سال ۲۰۱۶ پاپ فرانسیس به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین چهره‌های جهان شناخته شد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.