خبر فوری

انتقاد از اظهارات جنسیت‌زده نامزد هیات مدیره بانک مرکزی آمریکا؛ مور کنار کشید

نظرها
انتقاد از اظهارات جنسیت‌زده نامزد هیات مدیره بانک مرکزی آمریکا؛ مور کنار کشید
کپی رایت
Gage Skidmore
اندازه متن Aa Aa

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که استفن مور از فهرست نامزدها برای عضویت در هیات مدیره بانک مرکزی آمریکا کنار کشیده است. این موضوع در حالی اعلام شد که در روزهای اخیر برخی از نمایندگان جمهوریخواه کنگره آمریکا نسبت به مواضع جنسیت زده (سکسیم) این اقتصاددان محافظه‌کار ابراز نگرانی کرده بودند.

رئیس جمهوری آمریکا در توئیتی با تعریف و تمجید از شخصیت و کار مور نوشت که وی تصمیم گرفته است از فهرست نامزدهای بانک مرکزی آمریکا خارج شود. البته ترامپ در توییت خود تصریح کرده است که آقای مور احتمالا با او برای پیش‌برد رشد اقتصادی کشور همکاری خواهد کرد. استفن مور ۵۹ ساله مشاور ترامپ در زمان مبارزات انتخاباتی وی بود.

هفته گذشته هم هرمان کین نامزد دیگر برای دو پست خالی کمیته پولی بانک مرکزی آمریکا، کنار کشیده بود.

بیشتر بخوانید:

اما یکی از اظهارات جنجالی آقای مور به سال ۲۰۱۴ بر می‌گردد که وی مخالف دستمزد بالاتر زنان نسبت به مردان بود چرا که طبق عقیده، این موضوع می‌تواند تاثیر منفی بر ثبات خانوادگی داشته باشد.

پنج سناتور جمهوریخواه روز چهارشنبه به خبرگزاری فرانسه اعلام کرده بودند که مشکلاتی جدی در این نامزدی می‌بینند. از سوی دیگر در روزهای گذشته دو نماینده کنگره هم نگرانی‌های خود را در این زمینه ابراز کرده بودند.

کاخ سفید هم در پی این انتقادها، روز دوشنبه گذشته تاکید کرده بود که در حال بررسی نظرات این اقتصاد دان است.

هیات مدیره بانک مرکزی شامل ۱۹ عضو است که هفت عضو کمیته مالی که سیاست‌های پولی را تعیین می‌کند توسط رئیس جمهور معرفی می‌شوند و باید عضویت آن‌ها به تایید سنا آمریکا برسد. در حال حاضر دو پست کمیته مالی بانک مرکزی آمریکا خالی است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.