وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

سریلانکا؛ وقتی فیل آشفته برای نجات فرزندش به دهکده پناه می‌آورد

 نظرها
سریلانکا؛ وقتی فیل آشفته برای نجات فرزندش به دهکده پناه می‌آورد
کپی رایت
تصویر از ویدیوی رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بچه‌فیل هشت‌ماهه‌ای که در دهکده‌ای در یکی از مناطق جنوبی سریلانکا به داخل گودال افتاده بود بالاخره پس از ۴ ساعت تلاش روز دوشنبه ۱۳ مه از چاله بیرون آورده شد. در مدتی که این بچه‌‌فیل در داخل چاله گرفتار بود، فیل مادر با آشفتگی در دهکده آمد و شد داشت و مردم را هراسانده بود.

در ویدیویی که توسط تلویزیون «درانا» منتشر شده است، افرادی دیده می‌شوند که به دلیل مواجه با فیل مادر در جاده موتور خود را رها کرده و فرار کرده‌اند.

به گفته رسانه‌های محلی، روستائیان در این منطقه به مقام‌های حیات وحش اطلاع دادند که یک فیل ماده عصبانی در جاده‌ها به مردم حمله می‌کند، آن هم به خاطر اینکه بچه‌فیل او در یک گودال گلی گرفتار شده است.

مقام‌های حیات وحش نیز برای خارج کردن بچه‌فیل از یک بیل مکانیکی استفاده کردند. بیل مکانیکی بخشی از گودال را کاوید تا بتواند مسیری ایجاد کند تا این بچه‌فیل قادر به خروج از گودال گلی باشد.

پس از بیرون آمدن بچه‌فیل از گودال، مادر کمی آرام گرفت و در کنار فرزند در دهکده به قدم زدن پرداخت و از آنجا خارج شد.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید