خبر فوری
This content is not available in your region

نیروهای امنیتی ونزوئلا مانع از حضور نمایندگان مخالف در پارلمان شدند

نظرها
نیروهای امنیتی ونزوئلا مانع از حضور نمایندگان مخالف در پارلمان شدند
کپی رایت
عکس از ویدیوی رویترز
اندازه متن Aa Aa

نیروهای امنیتی ونزوئلا روز سه‌شنبه ۱۴ مه مانع ورود نمایندگان مخالف به پارلمان این کشور شدند.

ماموران مسلح سرویس اطلاعاتی ونزوئلا در کنار پلیس و نیروهای گارد ملی، چند ساختمان در منطقه نزدیک پارلمان را محاصره کرده بودند و به نمایندگان پارلمان و روزنامه‌نگاران اجازه نمی‌دادند وارد ساختمان شوند.

خوان پابلو گوانیپا، از نمایندگان پارلمان ونزوئلا به خبرگزاری رویترز گفت: «گارد ملی این کشور به دلیل احتمال وقوع انفجار در ساختمان اجازه نداد تا نمایندگان وارد شوند.»

او افزود: « ما نمایندگان قانونگذار اینجا هستیم و تلاش داریم بتوانیم وارد پارلمان شویم. گارد ملی ونزوئلا مانع ورود ما شده و استدلالی که آنها برای این کار آورده‌اند این است که ماموران پلیس سیاسی نیکلاس مادوروی دیکتاتور داخل ساختمان هستند چرا که می گویند ظاهرا یک وسیله انفجاری در داخل ساختمان پارلمان وجود دارد.»

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

نیروهای امنیتی ونزوئلا اعلام کرده‌اند که درحال تحقیق درباره این وسیله انفجاری هستند. به گفته این نماینده «همه این‌ها بخشی از یک نمایش است که نشان می‌دهد حکومت استبدادی مادورو مانع از فعالیت مجلس ملی شده است.»

این نماینده پارلمان ونزوئلا همچنین گفت: « آنچه که ما انجام می‌دهیم، اعمال فشاراست، از فشار سیاسی و اجتماعی و سازمانی و نظامی گرفته تا فشارهای بین‌المللی. به همین خاطر است که دیکتاتوری تلاش می‌کند به فعالیت مجلس ملی خاتمه دهد. آنها در تلاش اند تا پارلمان را ذره ذره منحل کنند.»

دیوان عالی ونزوئلا پیش از این چهار عضو پارلمان این کشور را که از گروه‌های مخالف دولت به شمار می‌آیند، به خیانت متهم کرده بود.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.