خبر فوری

وزیر کشور فرانسه از دادستان خواست یک رپ‌خوان را تحت تعقیب قرار دهد

 نظرها
وزیر کشور فرانسه از دادستان خواست یک رپ‌خوان را تحت تعقیب قرار دهد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

وزیر کشور فرانسه اعلام کرد از دادستان این کشور خواسته تا نیک کنراد (Nick Conrad) رپ‌خوان شناخته شده فرانسوی را به دلیل انتشار یک نماهنگ جدید مورد پیگرد قانونی قرار دهد.

نام ترانه جنجالی کنراد «فرانسه لطیف» است. او در ترجیع‌بند این ترانه می‌گوید به فرانسه تا حد مرگ تجاوز می‌کند و او را می‌سوزاند. نمای پایانی ویدیوی این نماهنگ هم، وی را در حال خفه کردن یک دختر سفید پوست نشان می‌دهد. کنراد در این ترانه با دادن روایتی از زندگی خود می‌گوید معلمش در کودکی وی را خالد کلکال (تروریست فرانسوی الجزایری تبار) صدا می‌کرده است. این رپر فرانسوی در ورس (مصرع)‌های بعدی می‌گوید با توجه به روایت غلط ماریان (نماد انقلاب و جمهوری فرانسه) معلمش حق داشته وی را تروریست بداند و به همین مناسبت، وی در ساختمان پانتئون (آرامگاه شخصیت‌های تاریخی فرانسه در پاریس) بمب کار گذاشته است.

کریستوف کستنر، وزیر کشور فرانسه دو روز پس از انتشار این ترانه در یک پیام توییتری خبر داد که از دادستانی خواهد خواست این رپر را تحت تعقیب قرار دهد. این در حالی است که نیک کنراد در پایان نماهنگ خود نوشته است که منظورش از واژه فرانسه در این ترانه «ذهنیت فرانسوی،‌ رسانه‌ها و غیره است.»

نیک کنراد درسال ۲۰۱۸ هم به دلیل انتشار ویدیویی با نام «سفیدها را دار بزنید» به پرداخت ۵هزار یورو جریمه نقدی تعلیقی محکوم شده بود. چنانچه این رپ‌خوان این بار هم مجرم شناخته شود، ممکن است علاوه بر پرداخت جزای نقدی به حبس تا ۱۵ سال محکوم شود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.