وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

عملیات پلیس آلمان علیه باند تبهکاری سازمان‌یافته شیعیان عراقی

 نظرها
عملیات پلیس آلمان علیه باند تبهکاری سازمان‌یافته شیعیان عراقی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نیروهای ویژه پلیس آلمان به یک باند بزرگ تبهکاری عراقی شیعی مذهب در ۱۱ شهر در استان «نورت راین وستفالیا» یورش بردند.

هدف این عملیات که در نخستین ساعات بامداد روز چهارشنبه یکم خرداد انجام شد، برخورد با یک باند خلافکار بود که در کار قاچاق انسان و تجارت مواد مخدر دست داشتند. عملیات پلیس بیشتر بر منطقه کلن و دره روهر متمرکز بود.

به گفته سیلویا تساپیوسکی، سخنگوی پلیس شهر اسن مأموران آلمانی در این عملیات خانه‌های ۳۴ مظنون را تفتیش کردند. او گفت: «ما عملیات گسترده‌ای را برای شناسایی گروه بزرگی از افراد خلافکار انجام دادیم که در پاره‌ای موارد عملیات زمان زیادی برد.»

پلیس می‌گوید برخی از این افراد به جز قاچاق انسان و مواد مخدر در خرید و فروش غیر قانونی سلاح و نیز جعل مدارک نیز فعالیت داشتند. با وجود گستردگی این عملیات تاکنون تنها یک نفر بازداشت شده است. هربرت رویل، وزیر کشور دولت فدرال استان نورت راین وستفالیا به خبرنگاران گفت با بررسی مدارک به دست آمده در این عملیات مشخص خواهد شد چه افرادی باید بازداشت شوند.

به نوشته رسانه‌های آلمان نام گروه تبهکاری که پلیس علیه آن وارد عمل شده «السلام-۳۱۳» است، اما آن‌ها خود را «رزمندگان محمد» نیز می‌خوانند. بر اساس باورهای شیعیان امام مهدی به همراه ۳۱۳ نفر از یارانش ظهور خواهد کرد.

به گفته مقام‌های آلمان، این باند تبهکاری سازمان‌یافته احتمالاً بخشی از درآمد حاصل از فعالیت‌های خلاف خود را نیز به گروه‌های شبه نظامی شیعه در عراق می‌فرستند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید