خبر فوری

افزایش۳۹ درصدی ورود کالاهای اساسی به ایران؛ تخلیه بندری کدام کالاها کاهش یافت؟

 نظرها
افزایش۳۹ درصدی ورود کالاهای اساسی به ایران؛ تخلیه بندری کدام کالاها کاهش یافت؟
کپی رایت
عکس از رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

همزمان با افزایش تخلیه کالاهای اساسی، کود و موادشیمیایی در بنادر ایران، ورود سایر کالاهای وارداتی طی فروردین ماه گذشته کاهش یافت.

اطلاعات منتشر شده توسط سازمان بنادر و دریانوردی ایران نشان می‌دهد که تخلیه کالاهای اساسی در بنادر ایران طی فروردین ماه گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵۳۸ هزار تن معادل ۳۹ درصد افزایش یافت و از ۱.۳ میلیون تن به ۱.۹ میلیون تن رسید.

این در حالی است که مجموع تخلیه سایر کالاهای وارد شده به بنادر ایران با بیش از ۱۶ درصد افت در مدت مورد اشاره از ۳.۷ میلیون تن به ۳.۱ میلیون تن کاهش یافت.

در میان کالاهای وارداتی، پس از کالاهای فلزی، مجموعه پوشاک، منسوجات و کاغذ شاهد بیشترین کاهش تخلیه بندری بود و حجم ورود دریایی آنها با افت ۶۴ درصدی به ۴۳ هزارتن رسید.

همچنین در این مدت، تخلیه ماشین آلات، قطعات و ابزارآلات نیز بیش از ۴۶ درصد کاهش یافت و به کمتر از ۳۱ هزارتن رسید.

این اطلاعات شامل عملکرد بندرهای آبادان، آستارا، امام خمینی، امیرآباد، انزلی، بوشهر، جاسک، چابهار، خرمشهر، شهید باهنر، شهید رجایی، فریدون کنار،قشم،گناوه، لنگه، نکا و نوشهر است.

بیشتر بخوانید:

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.