خبر فوری
This content is not available in your region

تنش بین دموکرات‌ها و کاخ سفید؛ پلوسی خواستار وساطت خانواده ترامپ شد

نظرها
تنش بین دموکرات‌ها و کاخ سفید؛ پلوسی خواستار وساطت خانواده ترامپ شد
کپی رایت  عکس از رویترز
اندازه متن Aa Aa

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه اظهار امیدواری کرد که اعضای دولت این کشور و خانواده دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده با «وساطت» در اختلاف بین دموکرات ها و کاخ سفید به این کشور کمک کنند.

سخنان نانسی پلوسی یک روز پس از آن بیان می شود که دونالد ترامپ جلسه با رهبران دموکرات کنگره را به شکل ناگهانی نیمه تمام گذاشت.

رئیس مجلس نمایندگان مدعی است که دونالد ترامپ در این جلسه «خشمگین» شده است. این در حالی است که دونالد ترامپ روز پنجشنبه در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که در این جلسه «بسیار آرام» بوده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

نانسی پلوسی در بخش دیگری از سخنان روز پنجشنبه خود همچنین گفت که از نظر او دونالد ترامپ قصد دارد دموکرات ها را «زودتر از موعد» به سوی طرح استیضاح رئیس جمهوری سوق دهد. امری که به گفته نانسی پلوسی هدف از آن تخریب وجهه دموکرات ها نزد رای دهندگان آمریکایی است.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با این حال تاکید کرد که اتهامات «کارشکنی در اجرای عدالت» و «لاپوشانی» علیه دونالد ترامپ اتهاماتی هستند که می توانند منجر به استیضاح او شوند.

نانسی پلوسی بارها در سخنان روز چهارشنبه خود به طور تلویحی نسبت به سلامت جسمی و روحی رئیس جمهوری آمریکا ابراز نگرانی کرد. وی همانطور که در سخنان روز سه شنبه خود بیان کرده بود اعلام کرد که برای رئیس جمهوری آمریکا «دعا» می کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.