خبر فوری

اعتراض به رئیس جمهور کره جنوبی برای «مدارا با کره شمالی»

 نظرها
اعتراض به رئیس جمهور کره جنوبی برای «مدارا با کره شمالی»
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پویش امضای طومار اینترنتی با هدف محکومیت رئیس جمهوری کره جنوبی به دلیل «قصور جدی» در انجام وظایفش، روز دوشنبه توانست بیش از ۲۱۷ هزار امضا جمع کند.

مبتکر این اقدام بطور ناشناس این پویش را راه‌اندازی و ادعا کرده است که مون‌ جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی بر ضد «روح ملی» کشور اقدام کرده است.

در متن این طومار آمده است: «رئیس جمهوری کره جنوبی با رفتارهای غلط کره شمالی از جمله توسعه برنامه هسته‌ای، نقض حقوق بشر و انتقال غیرقانونی ذغال سنگ با تساهل برخورد کرده است.»

مبتکر این طومار گفته است که «اقدامات بی‌معنایی» چون کاهش میزان امنیت نظامی کره جنوبی در حالی که کره شمالی دارای سلاح هسته‌ای است، امنیت کشور را به خطر انداخته است.

بر اساس قانون، دولت موظف است به هر طوماری که بیش از ۲۰۰ هزار امضای موثق داشته باشد، پاسخ دهد.

رئیس جمهوری کره جنوبی یک وکیل لیبرال حقوق بشر است که در انتخابات ماه مه ۲۰۱۷ به قدرت رسید. با این حال محبوبیت او در یک سال گذشته به‌ویژه به دلیل متوقف شدن مذاکرات هسته‌ای با کره شمالی کاهش یافته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.