خبر فوری
This content is not available in your region

سه دختر خردسال اهل چابهار در هوتگ غرق شدند

نظرها
سه دختر خردسال اهل چابهار در هوتگ غرق شدند
کپی رایت
عکس از آرشیو/ایرنا
اندازه متن Aa Aa

سه دانش آموز دختر اهل چابهار در هوتگ (گودال کنده شده برای ذخیره آب باران) غرق شدند و جان باختند. به گزارش رسانه‌های ایران این سه دانش آموز اهل روستای کموبازار از توابع بخش پلان شهرستان چابهار بودند.

بنا به اعلام انور بادپا، رئیس اداره آموزش و پرورش بخش دشتیاری چابهار این دانش آموزان برای برداشت آب و آبتنی به سمت هوتگ رفته بودند. به گفته وی این سه کودک ۹ و ۱۰ ساله در پایه دوم و سوم ابتدایی مشغول به تحصیل بودند.

نام این دانش آموزان منیره خدمتی، مریم خدمتی و یسرا دلشب اعلام شده است. طبق اعلام رئیس اداره آموزش و پرورش بخش دشتیاری چابهار این سه کودک دختر برای نجات از گرما برای آبتنی به هوتگ رفته بودند.

هوتگ به گودال مصنوعی یا طبیعی بزرگی اطلاق می شود که آب حاصل از بارندگی ها در آن جمع آوری شده است. برخی از ساکنان مناطق روستایی استان سیستان و بلوچستان آب آشامیدنی خود را از هوتگ ها تهیه می کنند. این در حالی است که در این گودال ها گل و لای و زالو وجود دارد.

روستای کموبازار در ۷۲ کیلومتری چابهار قرار دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.