خبر فوری
This content is not available in your region

چین ایالات متحده را به ارتکاب تروریسم اقتصادی متهم کرد

نظرها
چین ایالات متحده را به ارتکاب تروریسم اقتصادی متهم کرد
اندازه متن Aa Aa

چین دولت ایالات متحده را به دلیل به راه انداختن «جنگ تجاری» تعرفه‌ای با این کشور به تروریسم اقتصادی متهم کرد.

دونالد ترامپ از یک سال پیش و در اعتراض به «ناعادلانه بودن» تجارت میان ایالات متحده و چین، تعرفه وارادات کالا از این کشور را به شدت افزایش داده است. به‌علاوه فروش محصولات شرکت هواوی در آمریکا به شدت محدود شده است.

ژانگ هان هوی، معاون وزیر خارجه چین روز پنجشنبه ۳۰ مه (۹ خرداد) در یک نشست خبری گفت: «ما مخالف جنگ تجاری هستیم اما وحشتی هم از آن نداریم.»

این اظهارات یک روز پس از آن مطرح می‌شود که رسانه‌های چینی از احتمال استفاده چین از عناصر خاکی کمیاب برای مقابله با جنگ تجاری آمریکا خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه آقای ژانگ اعمال مجازات‌های تجاری و افزایش تعرفه‌‌های گمرکی بر کالاهای چینی را مصداق «تروریسم، قوم‌گرایی و آزار اقتصادی» توصیف کرد.

جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن که با تصمیم افزایش تعرفه‌ها گمرکی آغاز شد، با ماجرای هواوی تشدید شد. با وجود ابراز تمایل دو طرف برای ادامه گفت‌وگوهای برای حل بحران، دستیابی به یک «توافق جدید» دست‌کم در کوتاه مدت امکان پذیر به نظر نمی‌رسد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.