خبر فوری
This content is not available in your region

کیفرخواست محمدعلی نجفی با سه عنوان اتهامی صادر شد

نظرها
Mizan
Mizan
اندازه متن Aa Aa

علی القاصی مهر، دادستان تهران روز دوشنبه ۱۳ خرداد از صدور کیفرخواست محمدعلی نجفی به اتهام قتل همسرش خبر داد.

آقای نجفی در این دادخواست با سه اتهام مختلف روبه رو شده است. نخست قتل عمد، دوم نگهداری غیرقانونی سلاح و سوم ایراد صدمه بدنی عمدی منتهی به جرح غیر فوتی.

قتل میترا استاد از سوی محمدعلی نجفی در هفتم خرداد ماه رخ داده بود. این بدان معناست که دادستانی تهران در کمتر از یک هفته کیفرخواست فرد متهم به قتل صادر شده است. اتفاقی که از سوی محمود علیزاده طباطبایی، وکیل مدافع محمدعلی نجفی «بی‌سابقه» توصیف شده است.

بیشتر بخوانید:

محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران روز سه‌شنبه ۷ خرداد ۹۸ با شلیک گلوله به همسر دوم خود، میترا استاد را به قتل رساند.

او که در دولت‌های میرحسین موسوی و اکبر هاشمی رفسنجانی وزیر آموزش و پرورش بود، در دولت نخست سید محمد خاتمی به عنوان رئيس سازمان برنامه و بودجه فعالیت کرد. آقای نجفی در دولت حسن روحانی هم ابتدا به عنوان نامزد دولت برای تصدی وزارت آموزش و پرورش معرفی شد که تنها با یک رای کمتر از حد نصاب، موفق نشد از مجلس شورا رای اعتماد بگیرد. او در ادامه به عنوان معاون رئيس جمهوری و رئيس سازمان میراث فرهنگی منصوب شد. آقای نجفی همچنین مدتی با حکم حسن روحانی، سرپرستی وزارت علوم را عهده دار شد. شهرداری تهران، آخرین سمت رسمی این سیاستمدار باسابقه اصلاح‌طلب است. او در اواخر فروردین ۹۷ از سمت شهردار تهران استعفا داد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.