خبر فوری

اپلیکیشنی که فیسبوک برایش به کاربران پول می‌دهد

 نظرها
 اپلیکیشنی که فیسبوک برایش به کاربران پول می‌دهد
کپی رایت
عکس از رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شرکت فیسبوک روز سه شنبه از آغاز به کار اپلیکیشن جدیدی خبر داد که اطلاعات کاربران در مورد نحوه استفاده از تلفن های همراه خود را در ازای پرداخت پول به آنها جمع آوری می کند.

نام اپلیکیشن جدید «تحقیق» (Study) است. این اپلیکیشن اطلاعات مربوط به استفاده کاربران از اپلیکیشن های مختلف تلفن همراه خود را در اختیار فیسبوک می گذارد.

ار جمله اطلاعاتی که کاربران با استفاده از این اپلیکیشن در اختیار فیسبوک می گذارند می توان به فهرست اپلیکیشن های مورد استفاده آنها، مدت زمان استفاده از این اپلیکیشن ها و نحوه استفاده از آنها اشاره کرد.

شبکه اجتماعی فیسبوک سابقه زیادی در جمع آوری اطلاعات کاربران در راستای بهبود خدمات خود دارد.

شرکت فیسبوک اعلام کرده است که اپلیکیشن جدید داده های مربوط به هویت، کلیدواژه، تصاویر و ویدئوها و پیغام های افراد را جمع آوری نخواهد کرد. بنا به اعلام فیسبوک این اپلیکیشن همچنین داده های افراد را به فروش نخواهد رساند. قرار است داده های این اپلیکیشن تنها برای بهبود محصولات و خدمات فیسبوک مورد استفاده قرار گیرد.

این اپلیکیشن در گام اول در دسترس کاربران در آمریکا و هند قرار خواهد گرفت. فیسبوک مشخص نکرده است که کاربران بابت ارائه اطلاعات خود چه مقدار پول دریافت خواهند کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.