خبر فوری

پیروزی تاریخی تیم ملی زنان آمریکا مقابل تایلند؛ پرگل‌ترین مسابقات جام‌جهانی کدامند؟

 نظرها
پیروزی تاریخی تیم ملی زنان آمریکا مقابل تایلند
پیروزی تاریخی تیم ملی زنان آمریکا مقابل تایلند -
کپی رایت
رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

تیم ملی فوتبال آمریکا در مسابقه ای که در تاریخ رقابت های جام جهانی زنان به یادگار خواهد ماند شروعی خیره کننده داشت و با ۱۳ گل از سد حریف خود تایلند گذشت.

تیم زنان آمریکا که عنوان قهرمانی جهان را یدک می کشد در نخستین دیدار خود در چارچوب این رقابت ها به تیم آسیایی و کم نام و نشان تایلند رحم نکردند و با گلباران دروازه حریف برای دیگر رقبا در این تورنمنت خط و نشان کشیدند.

سیزده گلی که زنان آمریکایی وارد دروازه تایلند کردند به نوشته برخی رسانه ها بیش از نتیجه یک مسابقه ورزشی به «قلع و قمع» حریف شبیه بود.

ستاره دیدار سه شنبه شب میان ایالات متحده و تایلند الکس مورگان، مهاجم نام آشنا و پرفروغ تیم آمریکا بود که به تنهایی پنج بار دروازه حریف را باز کرد.

مورگان بدین ترتیب پس از میچل ایکرز، ملی پوش سابق تیم زنان آمریکا دومین بازیکن تاریخ جام جهانی زنان شد که پنج بار در یکی از مسابقات این تورمنت وارد دروازه حریفان کرده است. ایکرز همین رکورد را در سال ۱۹۹۱ به نام خود ثبت کرده بود.

پیروزی سیزده گله زنان آمریکایی مقابل تایلند همچنین رکوردی جدید در تاریخ مسابقات جام جهانی زنان به شمار می رود.

رویترز
الکس مورگان شادی گل خود را در آغوش مگان راپینو جشن می گیردرویترز

تیم ملی زنان آلمان پیش از این با زدن ۱۱ گل به آرژانتین در مسابقات جام جهانی ۲۰۰۷ چین رکورد دار پرگل ترین پیروزی در این مسابقات بود. زنان آلمانی در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۵ کانادا نیز موفق شده بودند ۱۰ بار دروازه تیم ساحل عاج را باز کنند.

گفتنی است که سنگین ترین باخت در مسابقات جام جهانی مردان به نام تیم السالوادور ثبت شده است که در رقابت های سال ۱۹۸۲ با نتیجه ۱۰ به ۱ مقابل مجارستان تن به شکست دادند.

پیروزی ۹ بر صفر تیم های مجارستان مقابل کره جنوبی در سال ۱۹۵۴ و یوگسلاوی مقابل زئیر در سال ۱۹۷۴ نیز از جمله بردهای پل گل تاریخ مسابقات جام جهانی مردان به شمار می رود.

به این مجموعه همچنین می توان پیروزی ۸ بر صفر تیم ملی مردان آلمان مقابل عربستان سعودی و نیز برد غیر منتظره و ماندگار ۷ بر ۱ ژرمن ها مقابل برزیل، میزبان جام جهانی ۲۰۱۴ را اضافه کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.