وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

عقب‌نشینی دولت هنگ‌کنگ؛ رسیدگی به «لایحه استرداد» به تعویق افتاد

 نظرها
 عقب‌نشینی دولت هنگ‌کنگ؛ رسیدگی به «لایحه استرداد» به تعویق افتاد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

همزمان با ادامه تظاهرات معترضان به لایحه جدید استرداد متهمان از هنگ کنگ به چین، شورای قانونگذاری هنگ کنگ از تعلیق زمان بررسی این لایحه خبر داد.

مخالفان لایحه جدید استرداد متهمان به چین روز چهارشنبه در برابر ساختمان شورای قانونگذاری و دیگر ساختمان های دولتی هنگ کنگ تجمع کردند تا مانع از رفت و آمد به داخل این ساختمان ها شوند.

بررسی لایحه جدید قرار بود از ساعت ۱۱ صبح روز چهارشنبه در شورای قانونگذاری هنگ کنگ آغاز شود.

بنا به اعلام دفتر شورای قانونگذاری، مجلس نمایندگان هنگ کنگ تاریخ رسیدگی به لایحه استرداد متهمان به چین متعاقبا اعلام خواهد شد.

بسیاری از مخالفان لایحه دولت هنگ کنگ که اکثر آنها را جوانان تشکیل می دهند روز چهارشنبه در محل کار یا موسسات آموزشی حاضر نشدند تا بتوانند در اعتراضات شرکت کنند.

بنا به لایحه جدید استرداد متهمان به چین دولت هنگ کنگ اجازه می یابد مظنونان به ارتکاب جرائم را برای محاکمه به چین بفرستد.

صدها مامور پلیس ضد شورش هنگ کنگ روز چهارشنبه برای مقابله با معترضان در خیابان های این منطقه خودمختار حاضر شدند.

اعتراضات اخیر در اعتراض به لایحه جدید استرداد متهمان برای بسیاری از ساکنان این منطقه خودمختار یادآور اعتراضات دموکراسی خواهانه سال ۲۰۱۴ میلادی است.

کری لم، مدیر اجرایی هنگ کنگ پیش از این وعده داده بود که لایحه استرداد متهمان به چین به موقع تصویب و اجرایی خواهد شد.