خبر فوری
This content is not available in your region

توییتر هزاران حساب کاربری جعلی مظنون به همدستی با دولت ایران را بست

نظرها
توییتر هزاران حساب کاربری جعلی مظنون به همدستی با دولت ایران را بست
توییتر هزاران حساب کاربری جعلی مظنون به همدستی با دولت ایران را بست   -   کپی رایت  رویترز
اندازه متن Aa Aa

توییتر دسترسی به حدود ۴ هزار ۸۰۰ حساب کاربری مظنون به همدستی در پیشبرد برنامه‌های دولت ایران را مسدود کرد.

توییتر با انتشار این خبر در روز پنج‌شنبه ۲۳ خرداد گفته این حساب‌ها و توییت‌های آنها را به یک پایگاه داده‌های همگانی منتقل کرده است. این غول شبکه‌های اجتماعی این پایگاه را سال گذشته به هدف مبارزه با اخبار جعلی با منشأ دولتی ایجاد کرده است.

توییتر همچنین از حذف شمار محدودی از حساب‌های توییتری وابسته به دولت‌های روسیه، ونزوئلا و منطقه خودمختار کاتالونیا در اسپانیا خبر داده است.

به گفته مسئولان این شبکه اجتماعی، هدف از حذف و انتقال این حساب‌ها و توییت‌های آنها، جلوگیری از هر گونه دخالت در انتخابات در عین احترام به گفتمان سیاسی معتبر است. توییتر همچنین تأیید کرده که در ماه گذشته نیز ۲ هزار و ۸۰۰ حساب جعلی مرتبط با دولت ایران را مسدود کرده است.

پایگاه داده‌های توییتر در ماه اکتبر سال گذشته میلادی ایجاد شد و همه می‌توانند نسخه ویرایش شده داده‌های آن را برای خود بارگذاری کنند. برخی پژوهشگران به نسخه‌های ویرایش‌نشده آن هم دسترسی دارند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.