خبر فوری
This content is not available in your region

یک جعبه بستنی هدیه پوتین به رئیس جمهوری چین به‌مناسبت تولدش

نظرها
یک جعبه بستنی هدیه پوتین به رئیس جمهوری چین به‌مناسبت تولدش
اندازه متن Aa Aa

شی جین پینگ رئیس جمهوری چین روز شنبه ۲۵ خرداد جشن تولد ۶۶ سالگی خود را با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در شهر دوشنبه تاجیکستان گذراند.

اطلاعات درباره زندگی خصوصی مسئولان بلندپایه در چین کمتر در اختیار عموم قرار می‌گیرد و تاریخ تولد این مسئولان معمولاً محرمانه محسوب می‌شود اما رئیس جمهوری چین تاریخ تولد خود را پنهان نکرده است.

ولادیمیر پوتین و شی جین پینگ هر دو در کنفرانس تعامل و اعتمادسازی در آسیا (سیکا) که در شهر دوشنبه تاجیکستان برگزار می‌شود شرکت دارند.

آقای پوتین در جشن تولد رئیس جمهوری چین به او یک جعبه بستنی هدیه داد. رئیس‌جمهوری چین نیز در مقابل یک جعبه‌ چای چینی به آقای پوتین داد.

از سوی دیگر، رئيس جمهوری چین، حدود ۱۰ روز پیش در تاریخ شش ژوئن (۱۶ خرداد) با سفر به روسیه به همراه ولادیمیر پوتین از باغ وحش مسکو دیدن کرد. رئيس جمهوری چین در این سفر، دو پاندای چینی را به روسیه هدیه داد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.