خبر فوری
This content is not available in your region

نخستین حضور عمر البشیر در انظار عمومی پس از سرنگونی حکومتش در سودان

نظرها
نخستین حضور عمر البشیر در انظار عمومی پس از سرنگونی حکومتش در سودان
اندازه متن Aa Aa

عمر البشیر رئیس جمهور سابق سودان در نخستین حضور در انظار عمومی پس از سرنگونی حکومتش، به دادستانی خارطوم منتقل شد.

او امروز یکشنبه ۱۶ ژوئن (۲۶ خرداد) با لباس سنتی سفید به همراه عمامه‌ای به همین رنگ همراه با گروهی از مردان مسلح به ساختمان دادستانی رفت.

برخی شاهدان به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که البشیر در زمان اندکی که در انظار عمومی حضور داشت، رفتاری به مانند قبل از سرنگونی حکومتش را نشان می‌داد به طوریکه با چابکی از وسیله نقلیه به سمت ساختمان دادستانی حرکت می‌کرد، لبخند می‌زد و با نگهبان‌هایی که همراهش بودند صحبت می‌کرد.

وی پس از چندین دقیقه، از ساختمان دادستانی بیرون آمد در حالیکه دادستان اتهام‌هایش را به صورت حضوری به وی ابلاغ کرده بود.

رویترز
عمر البشیر رئیس جمهوری سابق سودان که امروز از زندان به دادستانی رفترویترز

علاء الدین عبدالله دادستان به خبرنگاران گفت: «دادستانی... او را به داشتن ارز خارجی، دریافت هدیه به شیوه‌های غیر رسمی متهم کرد.»

وی گفت که البشیر این فرصت را داشت که به اتهام‌ها پاسخ دهد. وکیل‌ها البشیر از پاسخگویی به سوال‌های خبرنگاران خودداری کردند.

رئیس جمهور سابق سودان در زندان کوبر خارطوم تحت بازداشت است.عمر البشیر پس از سه دهه حکومت در ۲۲ فروردین گذشته و در پی چهار ماه اعتراض سراسری مردم به دلیل گرانی و با فشار ارتش، مجبور به کناره‌گیری از قدرت شد.

به زودی دادگاه رئیس جمهور سابق سودان برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید:

عمر البشیر کیست؟

حکومت عمر البشیر سقوط کرد؛ اعلام مقرارت منع آمد و شد از سوی ارتش سودان

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.