وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

آلمان؛ شکست غیرمنتظره راست گرایان افراطی در انتخابات شهرداری ایالت ساکس

 نظرها
آلمان؛ شکست غیرمنتظره راست گرایان افراطی در انتخابات شهرداری ایالت ساکس
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

راست های افراطی آلمان که در دو سال گذشته موفق به کسب کرسی نمایندگی در پارلمان آلمان، بوندستاگ، هم شده اند یکی از مهم ترین شانس ها برای کسب یک شهرداری را یکشنبه ازدست دادند.

حزب «آ اف د» که سرمایه گذاری زیادی روی برد خود در شهر «گورلیتز» در ایالت ساکس کرده بود با اتحاد احزاب مخالف و برخلاف پیش بینی ها موفق نشد در انتخابات شهرداری پیروز باشد. نماینده حزب دموکرات مسیحی، حزب در قدرت آلمان به رهبری آنگلا مرکل، موفق شد با کسب ۵۵.۱ درصد آرا گوی سیقت را از نماینده آ آف د در این شهر برباید.

«آ اف د» ۴۴.۹ درصد آرا را بدست آورد. سباستین ویپل نماینده راست گرایان افراطی در این انتخابات، یک ورزشکار حرفه ای رشته های رزمی است. شهر گورلیتز ۵۵ هزار نفر جمعیت دارد اما نتیجه این انتخابات و برد احتمالی راست گرایان افراطی می توانست نگرانی های زیادی را در میان احزاب رقیب برای انتخابات پیش رو ایجاد کند.

آ اف د برای اولین بار پس از جنگ دوم جهانی و فجایعی که راست های افراطی این کشور مسبب آن بود موفق شد سال گذشته در انتخابات سراسری آلمان نماینده به پارلمان این کشور بفرستد.

نظرسنجی ها هم در گورلیتز نشان می داد که نماینده راست های افراطی بیشترین شانس کسب پیروزی در این شهر را دارد و هم چنین نماینده این حزب در اولین دور انتخابات شهرداری ها که در پایان ماه مه برگزار شده بود موفق شد با کسب ۳۶درصد آرا در صدرقرار بگیرد. تنها عامل پیروزی حزب دموکرات مسیحی ائتلاف احزاب کوچکتر با نماینده آن و تبلیغات وسیعی بود که علیه راست گرایان افراطی در جریان انتخابات منتشرشدند.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید.