خبر فوری

نبرد هوایی ژاپن و استرالیا در آسمان روسیه

 نظرها
نبرد هوایی ژاپن و استرالیا در آسمان روسیه
اندازه متن Aa Aa

یوشیدو موریدا از ژاپن روز یکشنبه ۲۶ خرداد در مسابقات هوایی کازان توانست مقام اول را کسب کند.

این مسابقه هوایی با هواپیماهای سبک انجام می شود و قهرمان باید بتواند مسیر را با مانورهای سریع با کمترین خطا و در بهترین زمان ممکن طی کند .

در مسابقات هوایی ردبول که روز ۲۶ خرداد در کازان روسیه پیگیری می‌شد مت حال از استرالیا خلبان ژاپنی را تا لحظه آخر تعقیب می کرد و تنها چند دهم ثانیه از خلبان ژاپنی عقب ماند. در این مسابقات مارتین سونکا، مدافع قهرمان جهان از جمهوری چک، در رده سوم قرار گرفت.

سرعت هواپیماهای تک موتوره ملخی در این مسابقات به ۴۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد. وزن هر کدام از هواپیماهای شرکت کننده حدود ۷۰۰ کیلو گرم است این هواپیماها بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ اسب بخار قدرت دارند.

وزن ۷۰۰ کیلوگرمی با چنین قدرت موتوری سبب می شود این هواپیماهای به دلیل طراحی خاص خود بتوانند مانورهای بسیار سختی را انجام دهند که برای تحمل فشار چنین مانورهایی خلبان ها باید قدرت بدنی بالایی داشته باشند و زیر فشار شدید در کمترین زمان بهترین تصمیم را بگیرند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.