وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

پلیس ایتالیا ناخدای کشتی خیریه حامل پناهجویان را بازداشت کرد

 نظرها
پلیس ایتالیا ناخدای کشتی خیریه حامل پناهجویان را بازداشت کرد
کپی رایت
عکس از رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پلیس ایتالیا روز شنبه ناخدای آلمانی کشتی «سی واچ ۳» را که حامل شماری از پناهجویان بود دستگیر کرد.

کشتی «سی واچ ۳» پس از ۱۷ روز سرگردانی در دریای مدیترانه جمعه شب با ۴۰ پناهجوی نجات یافته از خطر غرق شدن در بندر لامپدوزا لنگر انداخت.

پناهجویان نجات یافته اجازه یافتند که از کشتی پیاده شوند. بنا به گزارش ها آنها به مرکز پذیرش پناهجویان در جزیره لامپدوزا منتقل شده اند.

کارولا راکیت، ناخدای ۳۱ ساله کشتی «سی واچ ۳» در ویدئویی که از سوی سازمان خیریه «سی واچ» منتشر شد اعلام کرده بود که تصمیم گرفته است در بندر لامپدوزا لنگر بیاندازد.

او تاکید کرد که راه حل دیگری برای رهایی از سرگردانی در دریا پیدا نکرده است.

کشتی «سی واچ ۳» از روز چهارشنبه گذشته در نزدیکی بندر لامپدوزا قرار داشت. این کشتی متعلق به هلند است و اکنون در اختیار سازمان آلمانی «سی واچ» قرار دارد.

ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا که رهبری حزب راست افراطی لگا را برعهده دارد بر مقابله با ورود پناهجویان به کشورش تاکید کرده است. او پیش از این گفته بود کشتی «سی واچ ۳» تنها در صورتی می تواند در بندر لامپدوزا لنگر بیاندازد که دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا آمادگی خود را برای پذیرش فوری پناهجویان اعلام کرده باشند.

کشتی «سی واچ ۳» در حالی وارد بندر لامپدوزا شد که حضور ماموران پلیس در بندر چشمگیر بود. در تصاویری که مستقیم از شبکه های خبری پخش شد کارولا راکیت پس از لنگر انداختن کشتی با سه مامور پلیس از آن خارج شد. او در صورت اثبات جرم در دادگاه ممکن است به حداکثر ۱۰ سال زندان محکوم شود.

مقامات ایتالیا به کشتی «سی واچ ۳» اجازه لنگر انداختن نداده بودند.