وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ویدئویی برای هشدار به والدین؛ وقتی کودک به زیر واگن قطار افتاد

 نظرها
ویدئویی برای هشدار به والدین؛ وقتی کودک به زیر واگن قطار افتاد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مقام‌های استرالیایی ویدئویی از ایستگاه قطار سیدنی را منتشر کردند که طبق آن کودکی جلوتر از مادرش می‌خواهد سوار واگن شود اما به یکباره در فاصله بین سکو و واگن به زیر قطار می‌افتد.

این ویدئو توسط دوربین‌های نظارتی ایستگاه قطار ضبط و هدف از انتشار آن، هشدار به والدین در ایام تعطیلات مدارس عنوان شده است.

طبق این ویدئو، قطاری در یکی از ایستگاه‌های شهر سیدنی توقف می‌کند و درهای قطار باز می‌شوند. زنی همراه با کالسکه‌ و کودکی که کنارش است به سمت واگن می‌رود. کودک همراه زن کمی جلوتر گام بر می‌دارد و زمانیکه می‌خواهد وارد واگن شود به یکباره در فاصله ایجاد شده بین سکو و واگن به زیر قطار می‌افتد.

لحظه افتادن کودک

این زن بلافاصله دست خود را برای جلب توجه ماموران ایستگاه بالا می‌برد و از سوی دیگر همزمان، مسافران دیگر سعی می‌کنند با هل دادن واگن، کودک را به بالای سکو بکشند. کودک در نهایت بدون مشکلی به پیش مادرش برمی‌گردد.

اندرو کانستانس وزیر حمل و نقل ایالت نیوساث ولز در بیانیه‌ای گفت که گرفتن دست کودکان هنگامی که با آن‌ها در ایستگاه‌های قطار تردد می‌کنید می‌تواند از آسیب رساندن به آن‌ها و یا حادثه بدتری جلوگیری کند.

این ویدئو به سرعت و به‌طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی پخش شد.

طبق آمار منتشر شده توسط مسئولان استرالیایی، بین از نیمی از حوادث در ایستگاه‌های قطار سیدنی در سه ایستگاه شلوغ این شهر رخ می‌دهد.